138 pregleda 0 komentar(a)
Andre Miler, Foto: Tracking.si.com
Ažurirano: 21.04.2013. 07:00h

L. A. Klipersi su uspjeli da na svom terenu savladao Memfis i povedu u seriji.

Meč je riješen u posljednjoj četvrtini, kada je tim iz „grada anđela“ napravio seriju 15:3 za nedostižnih 92:79.

Istu prednost domaćin je imao u prvom poluvremenu, ali su uporni gosti uspjeli da se vrate u meč.

Ovo je za Kliperse bila osam vezana pobjeda u "Stejpls centru“, kao i drugo uzastopno učešće u doigravanju za titulu.

Isto su ponovili u sezonama 199/1992 i 1992/1993. godine.

Čak sedam igrača u domaćem timu imala je dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Kris Pol sa 23 (trojke 4-3) i sedam asistencija.

Pratili su ga Eriks Bledso (15) i Šonsi Bilaps (14). Džerid Bejls (19) i Mark gasol (16) su predvodili goste.

Košem 36-godišnjeg beka Andre Milera u posljednjim trenucima meča, Denver je uspio da slavi u duelu sa Golden Stejtom.

Prethodno je Stefon Kari sedam sekundi prije kraja trojkom izjednačio.

Džordž Karl je zatražio minut odmora, koji je urodio plodom, Miler je poentirao za slavlje Nagitsa.

"Nikada nisam dao koš za pobjedu. Ni u srednjoj školi, ni na koljedžu, ni u 13 sezona u NBA ligi“, rekao je Miler, koji je 18 od 28 poena (rekord karijere u plej-ofu) dao u posljednjoj dionici.

"Svi smo gledali jedni u druge, Andre je bio „vruć“ i zato smo odlučili da ga pustimo da riješi meč. Željeli smo da ostane sam u duelu sa Drejmondom Grinom, jer smo znali da ima prednost“, rekao je Kori Bruer.

Osim Milera, istakli su se Taj Lousom sa 12 koševa i Vilson Čendler sa dabl-dabl učinkom (11 poena, 13 skokova).

"Ratnici“ su tokom treće četvrtine ostali bez Dejvida Lija, koji je povrijedio kuk prilikom jednog pada.

Do tada je odigrao odlično, imao je 10 poena i uhvatio 14 lopti.

Efikasniji od njega bili su Klaj Tompson (22) i Kari (19).

Bruklin je "eksplodirao“ u duelu sa Čikagom u prvom plej-ofu meču u nekom sportu u ovom gradu još od 10. oktobra 1956. godine.

Istovremeno, Pi Džej Karlisimo, trener Netsa, došao je do prve plej-of pobjede od 30. aprila 1997, kada je vodio Portland.

Domaći sastav je trijumf osigurao sjajnom igrom u odbrani u prvom poluvremenu, kada je Bulsima dozvolio da ubaci svega 35 poena, a sa druge strane je dao čak 60. Nastavak je bila stvar rutine.

Deron Vilijams (22) i Bruk Lopez (21) su predvodili domaći sastav, dok se kod gostiju istakao Karlos Buzer (25 koševa, osam skokova).

Odličnom odbranom u posljednjoj četvrtini, u kojoj je Boston ubacio svega osam poena, Njujork je stigao do pobjede.

Junak je bio Karmelo Entoni sa 36 koševa (trojke 6-4). Džej Ar Smit je dodao 15, a Rejmond Felton 13.

Džef Grin je za Seltikse upisao 26, (sedam skokova) a Pol Pirs 21 koš uz sedam asistencija.