Barselona izborila majstoricu

Majstorica se igra naredne sedmice u „Palau Blaugrani”, a ako Barselona slavi 10. maja u Londonu bi se igrao „el klasiko”, jer je Real Madrid „počistio” Makabi sa 3:0
Nejt Džavai i Kostas Carcaris, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.04.2013. 21:20h

Najbolja ekipa Evrolige u ovoj sezoni je bila satjerana uza zid, ali su košarkaši Barselone po ko zna koji put dokazali da su najbolji kad je najteže - prvak Španije je utišao bučne navijače Panatinaikosa, slavio u „OAKA areni” sa 70:60 i izborio majstoricu za odlazak na fajnl-for, koji se od 10. do 12. maja održava u „O2 areni” u Londonu.

Tim Ćavija Paskvala je u 24 kola Evrolige poražen svega dva puta, koliko i u četvrtfinalnim okršajima sa Atinjanima.

Ali, Katalonci su u četvrti meč serije ušli fenomenalno i vodili od početka do kraja.

Već u 14. minutu je bilo plus 11 (27:16), da bi „zeleni” na startu drugog poluvremena dva puta prišli na minus dva (31:29 i 33:31).

„Blaugrana” je odgovorila serijom 12:0 i bez problema sačuvala pobjedu do kraja.

Huan Karlos Navaro je predvodio pobjednike sa 17 poena, a jedan manje je upisao Ante Tomić. Majkl Bramos je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 15 pogodaka, dok je Sofoklis Skorcijanidis uknjižio 13.

Razlog poraza domaćih leži u činjenici da heroj obje pobjede nad Barsom, Dimitris Dijamantidis, nije postigao ni koš!

Majstorica se igra naredne sedmice u „Palau Blaugrani”, a ako Barselona ponovo nadvisi PAO, 10. maja u prijestonici Velike Britanije bi se igrao „el klasiko”, jer je Real Madrid „počistio” Makabi sa 3:0.

Meč lopte za fajnl-for sjutra veče će imati CSKA i Olimpijakos. Moskovljani i Atinjani su već propustili po jednu šansu u Vitoriji i Istanbulu, ali će sada pokušati da na gostovanjima eliminišu Kahu laboral, odnosno Anadolu Efes.

Pobjednici ova dva dvomeča će igrati u drugom polufinalu u Londonu.

Četvrtfinale

Panatinaikos - Barselona 60:70 (10:20, 17:11, 11:20, 22:19) - rezultat u seriji 2:2