Kaha laboral se poigravala sa CSKA

69 pregleda 2 komentar(a)
Duško Savanović, Foto: Fonet
Ažurirano: 17.04.2013. 21:16h

Nakon što je na svom terenu u prva dva meča lako slavila protiv Kaha laboral, očekivalo se da CSKA sav posao oko plasman na fajnl-for riješi već nakon tri meča.

Međutim, ekipa Žana Tabaka odigrala je jednu od najboljih, ako ne i najbolju utakmicu u elitnom takmičenju ove sezone.

“Armejci” su samo u prvoj četvrtini parirali motivisanim Baskijcima (15:14), a kako je vrijeme odmicalo na terenu je postojao samo jedan tim.

Do poluvremena Kaha laboral je došla do 19 poena prednosti (43:24), a u 31. minutu semafor je pokazivao maksimalnih +34 (73:39), nakon što je Milko Bjelica pogodio trojku.

Nakon toga došlo je do opuštanja u redovima Kahe laboral, što je ruski šampion iskoristio i ublažio poraz.

Tomas Uertel je za pobjednički tim dao 21 koš, Milko Bjelica je dodao 15 (trojke 3-3), a Nemanja Bjelica 13 uz sedam uhvaćenih lopti.

Nenad Krstić je sa 12 koševa bio najefikasniji u redovima CSKA, a po 11 su dali Vladimir Micov i Aron Džekson.

I Anadolu Efes je uspio da ostane u trci za završni turnir nakon što je na svom terenu savladao Olimpijakos.

Turski tim je od početka bio u vođstvu, a do nedostižne prednosti došao je na kraju treće četvrtine (65:50) i rutinski meč priveo kraju.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Džordan Farmar sa 17 poena, dok su Duško Savanović i Semih Erden (devet skokova) meč završili sa po 15.

Na drugoj strani najbolji je bio Ejsi Lo sa 19 koševa, Jorgos Printezis je dodao 11, a Karl Hejns 10 (šest uhvaćenih lopti).

Četvrte utakmice na programu su u petak u Vitoriji, odnosno Istanbulu.

Kaha laboral - CSKA 93:72 (15:14, 28:10, 27:15, 23:33 - rezultat u seriji 1:2)

Anadolu Efes - Olimpijakos 83:72 (19:17, 18:12, 28:21, 18:22 - 1:2)