Dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda, Peković povrijeđen

Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.04.2013. 07:58h

Nikola Vučević je nastavio sa sjajnim partijama u dresu Orlanda.

Reprezentativac Crne Gore je potiv Bostona ostvario novi dabl-dabl učinak - 16 poena (šut iz igre 14-8) uz 12 skokova, ali je to bilo premalo da njegov tim izbjegne poraz.

Seltiksi, kojima je ovo osma uzastopna pobjeda protiv “magičnih”, su do odomora riješili pitanje pobjednika, kada su poveli sa 57:37.

Čak sedam igrača Bostona imalo je dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Krotni Li (20) i Džef Grin (19).

Osim Vučevića, kod Orlanda se istakao Tobijas Heris (22).

Minesota je odličnom igrom u drugom poluvremenu stigla do pobjede protiv Finiksa pred svojim navijačima, a bila je lišena pomoći Nikole Pekovića, zbog povrede lijeve noge koju je zaradio u petak.

Ovo je za Sanse 15. poraz u posljednjih 17 utakmica, što je najgori rekord od sezone 1968/1969. godine.

Riki Rubio je sa dabl-dabl (24 poena, 10 asistencija) učinkom vodio Timbervulfse do slavlja, a podršku je imao u Džej Džej Barei (16), Deriku Vilijamsu (15) i Andreju Kirilenku (14).

Markif Moris (20) i Džered Dadli (16) bili su najefikasniji u ekipi Finiksa.

Koševima Krisa Pola sa linije slobodnih bacanja, 18,3 sekunde prije kraja meča, Los Anđeles Klipersi su osigurali pobjedu protiv Memfisa.

Ekipa iz “grada anđela” je sada bolja u međusobnom skoru od Grizlija i lako je moguće da se ova dva tima sastanu već u prvoj rundi plej-ofa.

Mark Gasol (18 poena, 15 skokova) i Zek Rendolf (16 poena, 12 skokova) su imali dabl-dabl učinak, ali to nije pomoglo njihovom timu da slavi.

Deandre Džoran je za L. A. Kliperse ubacio 16 koševa i uhvatio 12 lopti, Pol je dodao 13, a Blejk Grifin 12 uz devet skokova.

Šarlot je pred svojim navijačima slavio u duelu sa Milvokijem, nakon odlilčne igre u prve tri četvrtine.

Bismak Bijombo je u povbjedi učestvovao sa 13 poena i 17 skokova, a najefikasniji je bio Kemba Voker (21).

Majk Danlivi je bio najbolji u poraženom timu (19).