Barselona se provukla, Ukić promašio šut za pobjedu

Navaro, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 09.04.2013. 20:58h

Barselona je bila apsolutni favorit protiv Panatinaikosa, a malo je nedostajalo da gosti naprave iznenađenje.

Meč je riješen tek u produžetku, a trojku za, kasnije se ispostavilo, pobjedu (72:70) ubacio je Huan Karlos Navaro dva minuta prije kraja.

Nakon toga obje ekipe su promašile po nekoliko napada.

Centar Katalonaca Ante Tomić imao je priliku da dvije sekunde prije kraja osigura trijumfa sa linije penala, ali je oba puta neprecizan.

Na njegovu sreću, Roko Leni Ukić je promašio trojku za pobjedu Atinjana.

Prva četvrtina bila je obećavajuća za “zelene”, jer su stekli 10 poena prednosti (21:11).

Međutim, uslijedio je odgovor domaćina u vidu seriju 11:0 i preokret (22:21) tri i po minuta prije odlaska na odmor.

Početak nastavka opet je pripao Panatinaikosu, koji je napravio seriju 12:2 i opet stigao do značajnije prednosti (44:36).

Gosti su održavali prednost do četiri i po minuta prije kraja regularnog toka, kada je Šarunas Jasikevičijus, koji je odigrao 200. meč u EVroligi, pogodio trojku za 60:60.

Do kraja meča igra koš za koš, a španski šampion je imao priliku da sve riješi već nakon 40 minuta igre.

Ipak, Džejms Gist je blokadom zaustavio šut Tomića, pa se ušlo u dodatnih pet minuta, u kome je Barselona bila spretnija i srećnija.

Navaro je sa 14 poena bio najbolji u pobjedničkom timu.

Viktor Sada i Tomić (12 skokova) su dodali po 13, a Jasikevičijus 11 (trojke 4-3).

Stefon Lazme i Gist su predvodili Panatinaikos sa 14 koševa, a Dimitris Dijamantidis je ubacio 10 uz sedam skokova i tri asistencije.

Barselona - Panatinaikos 72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 19:13, 8:6)

Danas: CSKA Moskva - Kaha laboral (18), Olimpijakos - Anadolu Efes (20), Real - Makabi (20.45).