Budućnost-Podgorica izborila majstoricu

75 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost - Primorje, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 09.04.2013. 22:06h

Majstorica će odlučivati o tituli prvaka Crne Gore za košarkašice - Budućnost-Podgorica je, naime, večeras u Herceg Novom slavila protiv Primorja 77:63 (23:14, 19:23, 20:11, 15:15) i izjednačile rezultat u finalnoj seriji.

Primorje je, podsjećanja radi, dobilo prvi meč u Podgorici (60:55), pa će 13. aprila u Podgorici u posljednjem meču sezone biti poznat šampion.

Izabranice Zdenka Grbavčevića su bolje krenule i u 5. minutu imale su pet poena prednosti (11:6), a nakon prve četvrtine vodile su 23:14.

Početak drugog dijela pripao je Primorju, koje je u 15. minutu došlo do preokreta (29:28), ali je Budućnost-Podgorica ponovo došla do prednosti i na poluvremenu je vodila 42:37.

Dileme oko pobjednika rijeene su u trećoj četvrtini, poslije koje su Podgoričanke stekle nedostižnih 14 poena prednosti - 62:48.

Ana Baletić je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa 26 poena, a imala je i sedam skokova, Aleksandra Dobrović je postigla 13 (pet skokova), Marina Vučetić i Maja Vujadinović upisale su po 12, a Božica Mujović 10 poena. Vučetić je imala i 10 skokova.

U redovima Primorja najbolja je bila Tara Džonson sa 28 poena i 15 skokova, a dvocifren učinak imala je još samo Maja Gajević sa 12 poena...