Poraz Teoda, pobjeda Mornara

Ažurirano: 03.04.2013. 18:46h

Porazom od Levskog, u posljednjem meču faze “Prvih šest”, košarkaši Teoda oprostili su se od učešća u Balkanskoj ligi ove sezone.

Bugari su važili za favorita, što su i dokazali na terenu.

Naš predstavnik se dobro držao u prvom poluvremenu, a kada je u nastavku počela da raste prednost gostiju, bilo je jasno da bodovi odlaze u Sofiju.

Meč je definitivno riješen u 33. minutu, kada je Levski stigao do vođstva od 72:58.

Centralna figura meča bio je srpski internacionalac u redovima gostiiju Marko Marinović, koji je ubacio 30 poena uz fantastičan šut za tri poena od 73 odsto (11-8).

Odličnu rolu imao je i Mladen Pantić sa dabl-dabl učinkom (17 koševa, 12 skokova).

Četiri igrača u domaćem sastavu su imala dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Radomir Pekić (14) i Srđan Subotić (13).

Trojkom Vukote Pavića, 28 sekundi prije kraja, Mornar je stigao do pobjede u duelu sa OKK Beogradom na zatvaranju faze “Posljednja četiri” Balkanske lige.

Prva četvrtina nije negovještavala pozitivan ishod za Barane, pošto su “klonferi” stekli 14 poena prednosti (29:15).

Međutim, izabranici Mihaila Pavićevića se nisu predavali, jurili su prednost domaćina i u 28. minutu su preko Pavića došli do vođstva (50:48).

Od tada pa do kraja meča igralo se koš za koš, a gosti su u finišu bili srećniji i spretniji i stigli do slavlja.

Pavić je prikazao sjajnu partiju, dao je 24 poena i uhvatio 13 lopti.

Lazar Radosavljević je upisao 19 koševa i imao osam skokova.

U domaćem sastavu istakao se Vuk Malidžan sa tripl-dabl učinkom (21 poen, 13 skokova, 12 asistencija), dok je Ivan Marinković pored svog imena upisao 28 koševa.

Teodo - Levski 72:88 (25:22, 12:18, 19:25, 16:23)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 800. Sudije: Obradović, Kralj, Milićević (Bosna i Hercegovina).

Teodo: Fatić 3, Radulović 12, Pekić 14, Mijović 9, Bošković, Subotić 13, Džonson 11, Kunjić, Kasalica, Đorđević 10, Perović, Lučić.

Levski: Petkov 3, Pantić 17, Hadžhirušev 2, Kunov 2, Ivanov 13, Dimitrov 9, Filipov, Georgiev, Protić 12, Marinović 30.

OKK Beograd - Mornar 83:84 (29:15, 13:19, 15:21, 26:29)

Beograd - Dvorana: “Šumice”. Gledalaca: 200. Sudije: Anzulović, Vovk, Perlić (Hrvatska).

OKK Beograd: Knežević, Dimitrijević, Malidžan 21, Popović, Marinković 28, Šutulović 4, Ivanović 17, Maksimović 2, Dimitrijević 3, Pavlović 8.

Mornar: Damjanović 10, Đurišić 2, Pajović 4, Tošić 15, Milović, Pavićević, Miković 8, Radosavljević 19, Rondović, Pavić 24, Skurdauskas 2, Torns.