Ubjedljiv trijumf Budućnost Volija, Mornar slavio u Nikšiću

Ažurirano: 30.03.2013. 21:38h

Budućnost Voli je na premijeri Mornar ispratila sa minusom od 42 poena (92:50), a ništa bolje nije prošao ni Ulcinj.

Gosti su do 12. minuta uspijevali da drže priključak, kada je na semaforu stajalo 25:23.

Međutim, kako je vrijeme odmicalo, Podgoričani su pojačavali ritam i prednost je konstantno rasla.

Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 51:30, ali ni ubjedljivo vođstvo nije uspavalo aktuelnog šampiona.

Nastavio je sa odličnom igrom, a jedina dilema je bila konačan rezultat.

Najveću prednost na meču “plavi” su imali u 39. minutu nakon što je 14-godišnji Ognjen Čarapić pogodio za 93:51.

Centralna figura meča bio je bek Budućnost Volija Marko Mugoša, koji je meč završio sa 25 poena uz fantastičan šut.

Pogodio je pet trojki iz sedam pokušaja, a po dva puta iz isto toliko pokušaja je poentirao za dva i sa linije penala.

Vladimir Mihailović je dao 17 (trojke 5-4), a Marko Popović 12 (trojke 6-4).

U redovima Ulcinja jedini sa dvocifren košgeterskim učinkom bio je Sekula Jovanović (12).

Derbi 2. kola Erste Superlige između Sutjeske i Mornara opravdao je očekivanja.

Naime, publika je gledala dobru košarku, prepunu preokreta, lijepih i izgrađenih akcija pod oba koša, što je uslovilo da završnica bude potpuno neizvijesna i dramatična.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su uspjeli u 8. minutu da se odlijepe na plus 11 (24:13). Ipak, nakon prve četvrtine Sutjeska je dobro odgovorila i na odmor otišla sa dva poena viška (45:43).

Treća dionica donijela je mali broj koševa, a u takvom odnosu snaga bolje su se snašli izabranici Đorđija Pavićevića, koji su u poslednjoj četvrtini ušli sa blagom prednošću 58:54.

Posljednjih 10 minuta, Sutjeska je odigrala, ipak, za pohvalu.

Nikšićani su tri minuta prije kraja poravnali rezultat (70:70), a nedugo zatim i poveli 75:74.

Ipak, u rezultatskoj klackalici više spretnosti i mirnoće imali su Barani, koji su bili na pragu poraza, s obzirom da je tri sekunde prije kraja pokušaj iz neposredne ali teške pozicije Darka Vujačića završio na obruču.

Svakako treba napomenuti dobru rolu tamnoputog Henri Tornsa, koji je i pored oscilacija u bitnim trenucima postigao 25 poena. Sa druge strane, u domaćem taboru istakao se Ivan Mičeta sa 16 koševa.

Sjutra se sastaju Lovćen - Teodo (18).

Budućnost Voli - Ulcinj 93:53 (25:19, 26:12, 21:13, 21:9)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Popović (Podgorica), Radulović (Podgorica).

Budućnost Voli: Čarapić 2, Mihailović 17, M. Popović 12, Jelenić 8, Mugoša 25, Li 4, Vitkovac 2, Bunić, A. Popović 4, Ivanović 7, Nikolić 4, Bost 8.

Ulcinj: Latković 2, Ivanović 4, Milić, Markašević, Simonović 5, Osmaić 4, Unkašević 5, Đoković 5, Milović 3, Klikovac 4, Jovanović 12, Milošević 8.

Sutjeska - Mornar 75:76 (19:26, 26:17, 9:15, 21:18)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 800. Sudije: Dragojević, Koljenšić, Šundić (Podgorica).

Sutjeska: Pavlićević 15, Vušović, Pejović 6, Lalić 2, Ćalić 8, Vujošević 8, Vujačić 13, Kuveljić, Perović, Đurović, Žižić 7, Mičeta 16.

Mornar: Damjanović 10, Đurišić, Pajović 6, Tosić 7, Milović, Pavićević, Miković, Radosavljević 6, Rondović 5, Pavić 11, Skurdauskas 6, Torns 25.