Pobjede Budućnosti i Sutjeske

Košarkaši Budućnost Volija i Sutjeske upisali su pobjede u 1. kolu Super lige...
2 komentar(a)
Košarkaši Budućnosti, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.03.2013. 21:46h

Košarkaši Budućnost Volija i Sutjeske upisali su pobjede u 1. kolu Super lige.

Šampion je na furiozan način krenuo u odbranu titule, dokazao je klasu i bez problema izašao na kraj sa, u ovom trenutku, nedoraslim Mornarom sa 92:50.

Utakmica je riješena već nakon prve četvrtine koju su domaćini riješili u svoju korist sa 18:3. Nakon toga Barani su se trgli, uspjeli su da priđu na 28:18, ali su Podgoričani ponovo pojačali ritam i do odmora stigli do prednost od 45:19.

U nastavku sigurna igraPodgoričana, a jedina dilema je bila konačan rezultat. Imali su „plavi“ u jednom trenutku i 44 poena prednost, a završilo je plus 42 uz dabl-dabl učinak Džeralda Lija (21 poen, 13 skokova).

Sutjeska je sasvim zasluženo savladala Lovćen 74:66..

Cetinjani su bolje krenuli, u 4. minutu su poveli 10:5, ali je domaćin uspio da preokrene i prvu četvrtinu riješi u svoju korist (18:17). Do kraja prvog dijela Sutjeska je stigla do plus sedam 38:31.

Nakon odmora predvođeni raspoloženim Nikolom Pavlićevićem (16 poena), Nikšićani su u potpunosti kontrolisali i igru i rezultat, ne dozvolivši protivniku da se vrati u meč.

Trijumf nad Cetinjanima dobra je uvertira pred naredni meč sa Mornarom, koji se igra u subotu na istom mjestu.

Budućnost Voli - Mornar 92:50

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 500. Sudije: Šutulović (Podgorica), Rutešić (Nikšić), R. Vojinović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 18:3, 27:16, 22:12, 25:19.

Budućnost Voli: Mihailović 13, M. Popović 5, Jelenić 15, Mugoša 9, Li 21, Vitkovac 6, Bunić 9, A. Popović 2, Ivanović 7, Nikolić 3, Bost 2.

Mornar: Damjanović 3, Torns 15, Pajović 11, Tošić 1, Milović, Pavićević, Miković 2, Radosavljević 6, Sekulović, Rondović 5, Pavić 3, Skurdauskas 4.

Sutjeska – Lovćen 74:66

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević, Jokić, Savović (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 18:17, 20:14, 21:20, 15:15.

Sutjeska: Pavlićević 16, Vušović, Pejović, Lalić, Đurović 4, Ćalić 13, Vujošević 4, Vujačić 9, Kuveljić, Perović, Žižić 11, Mičeta 17.

Lovćen: Stojanović 18, Borilović, Milošević 15, Bilić, Vrbica 14, Popović 3, Ljubenković, Nicaj 8, Milić, Miličković 2, Latković 6, Ševaljević.