Kadeti poraženi od Kanade, popravni protiv Novog Zelanda

Sve dileme su otklonjene početkom posljednje četvrtine, kada su Kanađani, za nešto manje od tri minuta, napravili seriju od 11:0 i poveli sa nedostižnih 69:49, nakon čega su rutinski priveli meč kraju…
Jovan Kljajić, Foto: Fiba.basketball
Ažurirano: 30.06.2018. 20:26h

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore (U17) porazom je počela nastup na Svjetskom prvenstvu u Argentini, prvom Mundobasketu u istoriji crnogorske košarke - izabranici Mladena Ostojića su izgubili od Kanade 92:67, u prvom kolu grupe C.

Crna Gora je jedino vođstvo imala u prvoj četvrtini, počev od serije 6:0 kojom je u 4. minutu povela 9:5. Posljednju prednost u ovoj dionici, samim tim i na meču, naša selekcija je imala minut i 45 sekundi prije kraja, kada je Đorđije Marinovićpogodio za 15:13. Kanada je otvorila drugu dionicu serijom 8:0, za vođstvo od 23:15, nakon dva minuta i 22 sekunde igre.

Crna Gora u 14. minutu prišla na 23:20, ali se Kanada ponovo “odlijepila” na 29:20 (4:48 do kraja), što je bila i razlika na poluvremenu, iako je na nešto više od dva minuta prije odmora naša reprezentacija zaostajala samo tri poena (32:29).

Nakon treće četvrtine razlika je bila ista, iako je Crna Gora u jednom trenutku prišla na minus četiri (48:44), ali je i Kanada u ovoj dionici vodila i sa 10 razlike (55:45).

U prvom meču ove grupe, Egipat je bio bolji od Novog Zelanda 64:50.

Crna Gora će sjutra večeras (21 čas po našem vremenu), u drugom kolu, igrati protiv Novog Zelanda. Posljednji meč u grupi “crveni” igraju u utorak (21 sat) protiv Egipta.

Nakon takmičenja po grupama, svih 16 selekcija (po četiri iz svake grupe) nastaviće takmičenje u osmini finala. Grupa u kojoj je Crna Gora u osmini finala ukršta se sa timovima iz grupe D, u kojoj su Hrvatska, Francuska, Argentina i Filipini.

Kanada - Crna Gora 92:67 (15:15, 23:14, 20:20, 34:18)

Rozario - Dvorana: “Njuvels old bojs”. Sudije: Sterlin (SAD), Horozov (Bugarska), Selke (Finska).

Kanada: Minot 2, Monkrif 6 (2-2), Ratan-Mejes 7 (2-2), Šakota 10 (2-1), Hilton 2, Paterson 20 (9-6), Hemings 11, Bertlemi 8 (2-1), Hjuston 6, Meknili 8 (2-0), Krike 7 (3-1), Bediako 5 (2-1).

Crna Gora: Pajović 4 (4-4), Kljajević 2 (1-0), Okiljević, Živanović, Tomašević 14 (6-4), Vlahović 15 (2-1), Kljajić 17 (3-2), Vujisić 2, Karamanaga 4, Marinović 7 (6-3), Bojičić, Bošković 2.