Bilbao i Lokomotiva na korak od finala

68 pregleda 0 komentar(a)
Simas Jasaitis, Foto: Lokobasket.com
Ažurirano: 20.03.2013. 22:05h

Bilbao i Lokomotiva Kuban nalaze se na korak od plasmana u finale Evrokupa nakon što su večeras ostvarili pobjede na gostovanju u Kijevu, odnosno Valensiji.

Budiveljnik je protiv Baskijaca uspio da odigra dobro prvo poluvrijeme najviše zahvaljujući Malkolmu Dilejniju, koji je u prvih 20 minuta ubacio 19 poena.

Međutim, Lamont Hamilton i Kostas Vasilijadis su u drugom dijelu preuzeli stvari u svoje ruke, pa je ekipa Fotisa Kacikarisa došao do dvocifrenog viška, koju je sačuvala do kraja za konačnih 93:83 (20:19, 28:25, 23:17, 22:22).

Hamilton je meč završio sa 26 poena i osam skokova, dok je Vasilijadis ubacio 20 koševa (trojke 7-4).

Dilejnij je za Budiveljnik ubacio 38 koševa i uhvatio osam lopti.

Iako se očekivalo da Valensija na svom terenu savlada Lokomotivu Kuban, od toga nije bilo ništa.

Rusi su odigrali fenomenalan meč i zasluženo su trijumfovali.

Podatak da su Španci vodili samo na početku meča (3:2), dovoljno govori o dominaciji gostiju, koji su meč riješili u finišu treće četvrtine, kada je Simas Jasaitis pogodio trojku za plus 16 (73:53).

Do kraja meča Valensija je pokušala da uhvati priključak, ali u tome nije uspjela.

Lokomotiva je slavila sa 97:87 (29:21, 22:16, 31:15, 29:21).

Jasaitis je blistao sa 23 poena uz sedam trojki iz 10 pokušaja.

Derik Braun je dodao 19, Martinas Kalnietis 17, a Ričard Hendriks 14.