52 pregleda 15 komentar(a)
Košarkaši Budućnosti, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 16.03.2013. 20:25h

Fajnl-for će za košarkaše Budućnost Volija ove sezone ostati nedosanjan san!

U meču u kome nisu imali pravo na poraz, da bi ostavili koliku-toliku nadu, “plavi” su ubjedljivo poraženi od Crvene zvezde u “Pioniru”.

Podatak da su Podgoričani vodili samo na početku meča (2:0), dovoljno govori o tome koliko su bili daleko od trijumfa.

Nada da se može do pobjede, pojavila se pet i po minuta prije kraja, kada je Budućnost Voli prišla na 61:55.

Međutim, nakon toga je Branko Lazić dao koš uz realizovano dodatno bacanje, Boris Savović pogodio trojku za 67:55 i otišla je i posljednja šansa.

Aleksa Popović je sa 15 poena bio najefikasniji u redovima našeg šampiona, a dvocifreni su bili Marko Popović (11) i Milan Milošević (10).

Igor Rakočević je predvodio Beograđane sa 16 koševa, Majk Skot je postigao 14, a Savović je ostvario dabl-dabl učinak (po 12 poena i skokova).

Počelo je nervozno sa obje strane, bilo je dosta promašaja i izgubljenih lopti, a kako je vrijeme odmicalo, Crvena zvezda je hvatala ritam i na isteku 8. minutu povela 15:6.

Međutim, sa tri vezane trojke - dvije Marko Popović i Demarkiz Bost, Budućnost Voli je prišla na 17:15.

Zahvaljujući Milanu Miloševiću, koji je vezao pet poena, gosti su i defiitivno uhvatili priključak (21:20).

Činilo se tada da su Podgoričani došli do željene igre, ali dvije izgubljene lopte prilikom izvođenja kažnjene su od strane Beograđana za novu značajniju prednost (27:20).

Do kraja prvog poluvremena, “crveno-bijeli” su došli do još ubjedljivijeg vođstva (38:26).

Poslije prvih 20 minuta Budućnost Voli je imala katastrofalan šut za dva poena od svega 29 odsto (17-5), a domaćin je od 25 šuteva pogodio 15 (60 odsto).

Serijom 9:2 na startu drugog poluvremena, koju je zaključio Džerald Li svojim prvim poenima, Budućnost Voli je uspjela da priđe na 40:35 u 23. minutu.

Kod tog rezultata imala je tri napada da možda i napravi preokret, ali nije uspjela da ih realizuje.

Kazna je stigla u vidu serije Crvene zvezde od 11:1 za maksimalnih 51:36.

U tim trenucima ništa nije polazilo godtima od ruke i činilo se da im prijeti debakl.

Međutim, uspjeli su da se trgnu, za minut i po napravili su seriju 8:0 i prišli su na minus sedam (51:44).

Na početku posljednje dionice viđen je šuterski spektakl.

Aleksa Popović je pogodio dvije trojke, Marko Popović i Rakočević po jednu, pa su gosti došli na minus šest (61:55).

Nažalost, kao i u trećoj dionici i ovo je bio samo trenutni trzaj Podgoričana, ali premalo da se uradi nešto više.

Lazić je pogodio uz faul Marka Popović, Savović je bio uspješan iza linije 6,75 metara za 67:55, čime su i definitivno srušene nade gostiju u iznenađenje.