Budućnost Podgorica pobjednik Kupa

Podgorički tim savladao je danas u Igalu, u finalnom meču završnog turnira, hercegnovsko Primorje 63:50 (18:11, 15;17, 13:7, 17:15) i drugi put uzastopno osvojio Kup
108 pregleda 0 komentar(a)
ŽKK Budućnost-Podgorica, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 16.03.2013. 18:22h

Košarkašice Budućnost-Podgorice pobjednice su Kupa Crne Gore - podgorički tim savladao je danas u Igalu, u finalnom meču završnog turnira, hercegnovsko Primorje 63:50 (18:11, 15;17, 13:7, 17:15) i drugi put uzastopno osvojio Kup.

Budućnost je, osim posljednje dvije, trofej osvajala i 2007. i 2008. godine. Podgorički tim ove sezone osvojio je i regionalnu Jadransku ligu.

Podgoričanke su od početka bile u vođstvu, ali su Novljanke do poluvremena držale igrački i rezultatski egal.

I do polovine treće četvrtine je izgledalo da će utakmica biti neizvjesna do kraja.

Međutim tada su košakašice Budućnosti, predvođene raspoloženom Anom Baletić, uspjele da naprave seriju kojom su se dlijepile na 11 poena razlike, pa je na kraju pretposljednjeg perioda igra na semaforu stajlo 46:35 u korist Podgoričanki.

U posljednjoj četvrtini su Podgoričanke nastavile u istom ritmu pa su u 35. minutu imale i najveću prednost na meču, 16 poena (58:42) koju su sačuvale do kraja meča...

Primorje - Budućnost 50:63 (11:18, 17:15, 7:13, 15:17)

Herceg Novi - Dvorana Sporskog Centra u Igalu. Gledalaca 200. Sudije: Šutulović (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Janjušević (Nikšić).

Primorje: Novak 12, Zlajić 4, S. Dabović, Gajević 6, J. Dabović, Varezić, B. Samardžić 7, Radulović 11, Radović, Džonson 10, Krivokapić, J. Samardžić..

Budućnost: Franović, Mujović 14, Vučetić 1, Baletić 20, Vujadinović 11, Caričić, Bajić 2, Dobrović 13, Mugoša 2, Kirberg, Kuželj, Vujačić.