Mornar pobijedio Kožuv

To je drugi trijumf barskog tima u drugoj fazi takmičenja, nakon što je u prošlom kolu savladao OKK Beograd
Ažurirano: 13.03.2013. 19:21h

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru makedonski Kožuv 87:81 (22:26, 17:21, 20:8 i 28:26), u utakmici petog kola grupe za opstanak u Balkanskoj ligi.

Barani su, prije svega zahvaljujući dobroj igri u trećem periodu, i dobroj odbrani u momentima kada se lomio meč, stigli su do drugog uzastopnog trijumfa u Balkanskoj ligi.

Gostujući sastav, koji se pokazao kao nezgodan rival, od samog starta nametnuo je žestok tempo i u prvom poluvremenu postigao čak devet trojki.

Mornar je odigrao najbolje onda kada je to bilo i najpotrebnije. Nakon rezultatskog minusa (39:47) sredinom trećeg perioda, uslijedila je serija 12:2 za četiri i po minuta igre u kojoj se posebno istakao mladi Rondović sa dvije vezane trojke.

Kada je kapiten Tošić na isteku trećeg perioda pogodio za 57:50, činilo se da će Barani rutinski meč privesti kraju.

Gosti su u posljednjoj dionici samo u uvodnim minutima rezultatski zaprijetili, a kada je u 38. minutu mladi Pajović pogodio za tri poena i donio Baranima plus 11 (79:68), bilo je jasno da će Mornar stići do novog trijumfa.

"Rekao sam i u najavi meča da nam neće biti nimalo lako, ali i da ćemo pokušati da nađemo recept za dobru igru gostiju i odličan šut sa distance koji ih je krasio u ovom meču. Odigrali smo kvalitetno odbranu u trećem periodu i u ključnim momentima bili pravi sa poludistance", istakao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

Mornar će u narednom kolu, 2. aprila, biti gost OKK Beograda.

Mornar - Kožul 87:81 (22:26, 17:21, 20:8, 21:26)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 100. Sudije: Glišić, J. Juras, Obrknežević (Srbija).

Mornar: Damijanović 10, Torns 16, Pajović 5, Tošić 10, Milović, Miković 4, Radosavljević 11, Sekulović 4, Rondović 10, Pavić 11, Skurdauskas 6, Pavićević.

Kožul: Glavčev 3, Eskimov, Šterjov 23, Penov, Karaćoski 9, Radulović 12, Filipović 6, Hadži 7, Pavloski, Peković, Blaževski 8, Mijajlović 13.