Poraz Budućnost Volija u Krasnodaru

3 komentar(a)
KK Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.03.2013. 18:54h

Evropska priča za Budućnost Voli je završena. “Plavi” su i u revanšu četvrtfinala Evrokupa poraženi od Lokomotive, ovog puta težak poraz iz “Morače” pretvorio se u pravi mali debakl u Krasnodaru, ali se “plavima” i pored toga mora čestitati na svemu što su i ove sezone napravili u Evrokupu.

Za razliku od prvog meča u “Morači”, kada su Rusima parirali u prvom poluvremenu, u revanšu je sve riješeno već nakon prve četvrtine.

Domaći sastav je stekao 13 poena prednosti (29:16) i do kraja je jedina dilema bila konačan rezultat.

Blistao je Simas Jasaitis, koji je meč završio sa 23 poena (trojke 7-5), pet skokova i dvije blokade.

Opet je dobar bio i Derik Braun sa 17 koševa (dvojke 9-7), a Ričard Hendriks je dodao 13.

U redovima Budućnost Volija jedini košarkaš sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bio je Aleksa Popović (14).

Start je bio obećavajući za Podgoričane, nakon što su Demarkiz Bost i Marko Popović pogodili trojke za 7:11 u 5. minutu.

Bio je to znak za Jevgenija Pašutina da zatraži minut odmora. Uspio je da smiri svoje izabranike, koji su zaigrali mnogo bolje i do kraja prve dionice napravili su seriju 22:5 za plus 13 (29:16).

Održavala je Lokomotiva stečenu prednost do finiša prvog poluvremena.

Tada su se probudili gosti, napravili seriju 13:2 i prišli na minus pet (42:37).

Jasaitis je, međutim, sa zvukom sirene pogodio trojku za 45:37 nakon prvih 20 minuta.

U nastavku meča prednost domaćeg tima nije bila manja od 10 poena, a najveća je iznosila 30-ak sekundi prije kraja kada je Maksim Grigorjev pogodio trojku za plus 27 (90:63)!

Konačan rezultat postavio je Nikola Ivanović, osam sekundi prije kraja.