Budućnost Voli pobijedila Split

71 pregleda 2 komentar(a)
Košarkaši Budućnosti, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.03.2013. 20:12h

Očekivano je ostvareno - Budućnost Voli je savladala Split i, nakon poraza Radničkog u Zadru, ponovo se uključila u trku za završni turnir ABA lige.

Istini za volju, mučili su se Podgoričani u prvom poluvremenu, nisu uspjeli da nađu rješenje za igru gostiju.

Nakon pauze od 15 minuta, bila je to mnogo bolja, agresivnija, ozbiljnija igra Budućnost Volija, veoma brzo uspjela je rezultatski da se odlijepi i nakon toga je uslijedila rutinska završnica.

Najbolji u redovima “plavih” bio je Aleksa Popović, koji je meč okončao sa 22 poena (7-4 za dva poena, 3-2 za tri, 9-8 bacanja), tri skoka, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Kod Splita, najbolji utisak ostavio je kapiten Josip Sobin sa 23 koša (13-11 dvojke), ali uz katastrofalan šut sa linije slobodnih bacanja (10-1).

Krenulo je dobro za Budućnost Voli, na isteku 3. minuta bilo je 9:4, uz sigurnu igru u napadu.

Ulaskom Duška Bunića, domaćin je zaigrao još bolje i u 9. minutu prvi put stigao do dvocifrene prednosti (20:10).

Međutim, tada je došlo do pada u igri. Razigrao se Sobin, pa je Split preuzeo kontrolu igre. To je gostima donijelo i prednost u 18. minutu (28:25).

Zahvaljujući Buniću, Podgoričani na odmor nisu otišli sa minusom (30:30).

Imao je sigurno Dejan Radonjić šta da kaže svojim izabranicima u svlačionici, a to je dalo rezultat u nastavku meča.

Budućnost Voli je zaigrala mnogo agresivnije u odbrani, te mirnije u napadu.

Rezultat toga je i serija 16:4 za vođstvo 46:34 u 27. minutu.

Dobru igru domaćeg tima kratko je prekinuo Ivan Mimica, a onda je Aleksa Popović ubacio dvije trojke sa preko sedam metara za 56:39.

Tada se Split i definitivno predao, a jedina dilema do kraja meča bila je sa koliko razlike će gosti biti ispraćeni iz “Morače”.

U posljednjoj četvrtini Budućnost Voli je igrala mirno, rutinski čuvala vođstvo, koje je dva puta išlo na plus 20.

Prvo je pogodio Demarkiz Bost za 64:44, a potom je i Ivan Jelenić ubacio prve poene u dresu crnogorskog šampiona za 66:46.

Konačan rezultat postavio je Srđan Subotić sa linije penala...

Kamenovan autobus Splita

Po završetku meča Budućnost Voli - Split, dok se čekalo da se gostujući igrači istuširaju i krenu nazad, dva-tri maskirana huligana kamenicama su zasuli autobus gostiju.

Uspjeli su da polome dva stakla, a potom su se u trku, preko parkinga “Morače”, uputili ka mostu “Junion bridž”.

Na svu sreću, u autobusu, u trenutku kamenovanja, nije bio niko od igrača i stručnog štaba Splićana.