Oklahoma savladala Kliperse u Los Anđelesu

Orlando je doživio ubjedljiv poraz od Memfisa (108:82). Nikola Vučević je za 23 minuta na svoj konto upisao šest poena, četiri skoka i dvije asistencije
Kobi Brajant, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.03.2013. 09:43h

Košarkaši Oklahome pobijedili su u gostima LA Kliperse sa 108:104 i tako prekinuli niz od tri poraza na gostovanjima.

Kevin Djurent je bio najbolji sa 35 poena i devet skokova, dok je Rasel Vestbruk upisao sa 29 koševa i 10 asistencija.

Kris Pol je postigao 26 pogodaka, dok su Blejk Grifin i Džamal Kroford dodali po 20 za Kliperse.

Njihovi gradski rivali Lejkersi nastavili su pohod ka plej-ofu, pošto su savladali Atlantu (99:98) i prvi put nakon više od dva mjeseca došli na 50 odsto pobjeda (30-30).

Kobi Brajant je prednjačio sa 34 poena, od kojih je 11 postigao u posljednjoj četvrtini, a devet sekundi prije kraja je postavio konačan rezultat.

Lejkersi su imali 16 poena prednosti u drugom poluvremenu, ali su dozvolili „jastrebovima” da nadoknade zaostatak, nakon čega je Brajant preuzeo odgovornost i sa šest posljednjih koševa riješio meč.

Atlante su predvodili Al Horford (20) i Džoš Smit (19).

San Antonio je bez Tonija Parkera pregazio Detroit (114:75), dok je Orlando doživio ubjedljiv poraz od Memfisa (108:82).

Nikola Vučević je za 23 minuta na svoj konto upisao šest poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Majami je u prvom meču nedjeljnog programa upisao 14. uzastopnu pobjedu, čime je izjednačio rekord franšize, iako je domaći Njujork imao 16 koševa prednosti.