Pobjede Mornara, Teoda i ABS Primorja

Ažurirano: 02.03.2013. 22:42h

Mornar, Teodo i ABS Primorje ostvarili su pobjede u utakmicama 15. kola Erste košarkaške lige.

Teodo je bio bolji u derbiju kola, a Tivćani su se revanširali Ulcinju za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Najbolji u redovima tima iz Tivta koji je ostvario 12. pobjedu u sezoni, bio je Aleksandar Radulović sa 23 poena, Marko Mijović je postigao 16, a Manuel Džonson 12 poena i 13 skokova.

U redovima Ulcinja bolji od ostalih bio je Dušan Milošević sa 26 poena i osam skokova.

Baš kao što se i očekivalo, košarkaši Mornara stigli su do lagane i zaslužene pobjede u meču sa očigledno mladom i perspektivnom ekipom Centra iz Bijelog Polja.

Praktično sve je bilo riješeno kada je kapiten Tošić na svega četiri minuta prve četvrtine pogodio svoja jedina dva poena i već tada Mornaru donio prednost (17:3).

Barski tim je do poluvremena održavao razliku na pravi način, a iako je došlo do malog pada u igri sredinom treće četvrtine, kada su gosti uspjeli da smanje minus na svega četiri poena (52:48), talentovani Miković se pobrinuo da iznenađenja do samog kraja ipak ne bude.

Najzad, ABS Primorje je slavilo u Danilovgradu, i izjednačilo se sa domaćinom po broju pobjeda i poraza u prvenstvu (4-11)

Tim iz Herceg Novog do pobjede su predvodili Vladimir Boričić sa 21 i Bojan Ratković sa 19 poena.

Najbolji u domaćem timu bio je Željko Jovanović sa 31 poenom i osam skokova.

U preostale dvije utakmice 15. kola, Jedinstvo u nedjelju (17 sati) dočekuje Sutjesku, a u ponedjeljak (17 sati) će igrati Ibar i Lovćen.

Teodo – Ulcinj 76:69 (17:15, 21:14, 19:16, 19:24)

Tivat – Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 650. Sudije: Šundić (Podgorica), Kićović (Bar), Filipović (Nikšić).

Teodo: Crepulja, Tepavčević 10, Radulović 23, Pekić, Mijović 16, Bošković, Subotić 7, Džonson 12, Kunjić, Lučić 3.

Ulcinj: Latković 6, Taflaj, Ivanović, Markašević, Simonović 2, Osmaić 2, Unkašević 5, Đoković 5, Milović 10, Klikovac, Jovanović 13, Milošević 26.

Danilovgrad – ABS Primorje 79:84 (17:11, 20:19, 22:29, 20:25)

Danilovgrad – SC “Danilovgrad”. Gledalaca: 300. Sudije: Jokić (Podgorica), Popović (Podgorica), Janjušević (Nikšić).

Danilovgrad: Ademović 5, Samardžić 2, Jovanović 31, Radonjić, Kasalica 7, Kočanović, Novaković 5, Skendžić, Zejak 15, Mrdak 6, Vong 8, Krivačević.

ABS Primorje: Ratković 19, Dabović, Boričić 21, D. Arapović, Savić, Bulaja, S. Arapović 7, Kovačević 13, Karalić 12, Baćović 7, Radak 5, Spajić.

Mornar – Centar 91:83 (30:17, 18:18, 18:22, 25:26)

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 100. Sudije: Milosav Kaluđerović (Nikšić), Miodrag Lakićević (Budva), Ivan Kostić (Ulcinj).

Mornar: Damjanović 9, Popović 1, Pajović 6, Tošić 2, Milović, Miković 22, Radosavljević 14, Sekulović 8, Rondović 19, Pavić 8, Vuksanović, Pavićević 2.

Centar: Mičel 17, Bošković, Radović, Šekularac 2, Fišik 2, Femić 11, Rakočević, Korać 7, Hadžibegović 5, Alihodžić 4, Ljuić 28, Knežević 7.