Majami nastavio "teror", tripl-dabl Džejmsa

76 pregleda 0 komentar(a)
Džejms, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 24.02.2013. 07:28h

Majami, aktuelni šampion, nastavlja sa sjajnim igrama. U duelu sa Filadelfijom, Lebron Džejms i društvo upisali su 10. pobjedu u nizu i došli do skora 39-14.

Upravo je Džejms bio centralna figura meča sa tripl-dabl učinkom 16 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Dvejn vejd je dao 33 koša uz šut iz igre 18-14.

"Nisam htio da izađem iz igre dok ne dođem do trpl-dabla. Bilo je dosta utakmica gdje mi je nedostajao jedan skok, asistencija“, rekao je nakon meča Džejms.

Orlando je nastavio sa lošim igrama, tim sa Floride poražen je pred svojim navijačima od Klivlenda, što mu je peti vezani neuspjeh.

Nikola Vučević je na terenu proveo nešto manje od 30 minuta, a ostvario je učinak od šest poena (3-3 šut iz igre), sedam skokova i tri asistencije.

L. A. Klipersi su u meču u kome su suđene čak četiri tehničke greške, savladali Jutu.

Domaći sastav je trijumf obezbijedio u trećoj četvrtini, nakon koje je imao 18 poena viška (87:69).

Keron Batler je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, dok se kod gostiju istakao Gordon Hejvard (23).

Vašington je uspio da slavi u duelu sa Hjustonom, a poene za pobjedu dao je 5,2 sekunde sa linije penala Emeke Okafor.

Drugi pik sa drafta 2004. godine, meč je okončao sa 17 koša i 11 uhvaćenih lopti.

Rokitsi su ubacili čak 19 trojki, ali im to nije pomoglo da se trijumfalno vrate iz "Verizon centra“.

Džejms Harden je bio najefikasniji u poraženom timu sa 27 koševa.