Pobjeda Teoda na Cetinju

To je 11. trijumf tivatskog tima, dok Lovćen nakon 14. kola ima učinak od osam pobjeda i šest poraza.
1 komentar(a)
Ažurirano: 23.02.2013. 20:01h

Košarkaši Teoda pobijedili su večeras na Cetinju ekipu Lovćena 83:78, u derbiju 14. kola Erste lige. To je 11. trijumf tivatskog tima, dok Lovćen nakon 14. kola ima učinak od osam pobjeda i šest poraza.

Do sredine prve četvrtine domaći tim je vodio, a onda su stvari u svoje ruke uzeli Tivćani. Sredinom treće četvrtine imali su dvocifrenu prednost (55:45), ali se domaćini nisu predavali i pet minuta prije kraja prišli su na minus dva (72:70). Međutim, nisu imali snage za preokret.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i Mornar i Ulcinj.

Mornar je kao gost savladao Danilovgrad 101:68 i upisao 12. pobjedu ove sezone.

Barani su od starta meča dominirali, a već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će bodovi pripasti Mornaru. Jedina dilema je bila sa koliko razlike će meč biti završen. Najveću prednost Mornar je imao u 35. minutu kada je semafor pokazivao 92:59.

Ulcinj je do osmog trijumfa ove sezone došao pred svojim navijačima protiv bjelopoljskog Jedinstva rezultatom 71:53 i napravio, možda, i odlučujući korak ka plasmanu u Superligu.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon prvih 10 minuta, kada je domaći tim stekao 15 poena prednosti (27:12).

I u drugom poluvremenu ekipa Nikola Milatovića nastavila je sa dobrom igrom, pa je u 35. minutu semafor pokazivao 67:47.

Posljednja dva meča ovog kola na programu su sjutra.

Za 12 sati zakazan je duel Centra i rožajskog Ibra u Bijelom Polju, dok će se u 19 sati u Herceg Novom sastati ABS Primorje i Sutjeska.

Lovćen - Teodo 78:83 (21:20, 15:22, 24:20, 18:21)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Šutulović, Dragojević, Šundić (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 26, Borilović, Milošević 4, Bilić 4, Vrbica 18, Popović 3, Nicaj 17, Milić 7, Miličković, Rabrenović, Zuber, Ševaljević.

Teodo: Fatić 3, Tepavčević 13, Radulović 10, Pekić, Mijović 26, Bošković, Subotić 6, Džonson 4, Kunjić, Perović, Đikanović 14, Lučić 8.

Ulcinj - Jedinstvo 71:53 (27:12, 11:11, 17:15, 16:15)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 150. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Kićović (Bar).

Ulcinj: Latković, Taflaj, Ivanović, Markašević, Simonović 14, Osmaić 4, Unkašević 3, Đoković 4, Milović 7, Klikovac, Jovanović 8, Milošević 23.

Jedinstvo: Kovačević, Musović 2, Krgović 17, Drašković 10, Ljuić 2, Omerović 12, Babača, Korać 2, Munjić, Stojković 8, Furundžić, Tičević.

Danilovgrad - Mornar 68:101 (14:24, 18:22, 18:28, 18:27)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Jokić (Podgorica), Radinović (Podgorica).

Danilovgrad: Ademović, Samardžić, Jovanović 19, Đerković, Kasalica 10, Kočanović, Radonjić 2, Skendžić, Zejak 15, Mrdak 8, Jang 14, Koprivica.

Mornar: Damjanović 15, Pajović 8, Tošić 11, Milović 9, Pavićević 3, Miković 9, Radosavljević 8, Sekulović 10, Rondović 7, Pavić 21.