Pobjede Sutjeske, Mornara i Danilovgrada

66 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 16.02.2013. 22:53h

Vodeći timovi Erste Prve crnogorske lige košarkaša, barski Mornar i nikšićka Sutjeska, ostvarili su pobjede u 13. kolu.

Mornar se u Baru dugo mučio sa ABS Primorjem, ali je na kraju slavio 83:78 i ostvario 11. pobjedu ove sezone.

Najzaslužniji za trijumf je bio Lazar Radosavljević, koji je upisao 18 poena, sedam asistencija i tri skoka. ABS Primorje je predvodio Bojan Ratković sa 25 koševa i po četiri dodavanja i uhvaćene lopte.

Pobjedu manje ima Sutjeska, koja je u Nikšiću Treći put ove sezone (dva puta u prvenstvu i jednom u Kupu) savladala Ulcinj 77:49.

Od samog starta, izabranici Dušana Dubljevića su jasno stavili do znanja gostima da nemaju šta da traže u Nikšiću. Iz minuta u minut razlika je rasla, a gostima ostaje za utjehu to što su dobili posljednju četvrtinu.

Uspješni su večeras bili i košarkaši Danilovgrada, koji su u Rožajama savladali Ibar 91:84 i upisali četvrtu pobjedu.

Rožajci su pobjegli iz zone timova koji su imali tri pobjede. Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu, ali su Ivan Zejak, Željko Jovanović i ostali preuzeli kontrolu igre u nastavku i lako priveli utakmicu kraju.

Posljednja dva meča ovog kola na programu su sjutra. Jedinstvo i Lovćen igraće u 17 sati u Bijelom Polju, dok će sat i po kasnije u Tivtu početi duel Teoda i bjelopoljskog Centra.

Ibar - Danilovgrad 84:91 (24:18, 20:18, 18:32, 22:23)

Rožaje - SC „Rožaje”. Gledalaca: 300. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje), Muhadinović (Cetinje).

Ibar: Perović 13, Feleć 13, Kardović, Čuljković 14, Nurković 1, Kalić 14, Grubović 16, Kalić 3, Zejnilović, Numanović 10.

Danilovgrad: Ademović 6, Samardžić 4, Radonjić, Jovanović 20, Đerković, Kasalica 14, Novaković, Skendžić, Zejak 22, Mrdak 13, Jang 12, Koprivica.

Sutjeska - Ulcinj 77:49 (23:12, 14:6, 22:12, 18:19)

Nikšić - Sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Šutulović, Dragojević, Šundić (Podgorica).

Sutjeska: Pavlićević 4, Vušović 2, Ilić 4, Kovač 6, Lalić 4, Ćalić 5, Vujošević 7, Vujačić 8, Kuveljić 8, Popović 13, Đurović 6, Žižić 10.

Ulcinj: Latković 6, Taflaj, Ivanović 2, Markašević, Simonović 2, Osmaić, Unkašević 2, Đoković 12, Milović 5, Klikovac, Jovanović 2, Milošević 18.

Mornar - ABS Primorje 83:78 (24:22, 18:19, 22:20,19:17)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 100. Sudije: Vojinović (Nikšić), Savović (Podgorica), Kostić (Ulcinj).

Mornar: Damjanović 13, Popović, Pajović 4, Tošić 10, Milović 9, Miković 2, Radosavljević 18, Sekulović 7, Rondović 8, Pavić 11, Skaurdauskas 1, Pavićević.

ABS Primorje: Ratković 25, Dabović, Boričić 16, D. Arapović, Savić 8, S. Arapović 7, Kovačević 8, Karalić 4, Baćović 2, Radak 8, Roganović.