Budućnost Voli dobila Široki

3 komentar(a)
Di Bost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.02.2013. 20:15h

Drugi put ove sezone Budućnost Voli je savladala Široki i ostala u trci za finalni turnir.

Igrali su “plavi” sa puno oscilacija, u nekoliko navrata imali su visoku prednost, ali su greškama dozvoljavali šampionu Bosne i Hercegovine da se rezultatski vrati.

Međutim, pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, što je najvažnije u ovom trenutku.

Aleksa Popović je bio najefikasniji akter meča sa 16 poena (dvojke 8-6), a imao je dvije asistencije i šest skokova.

Dvocifren je bio i Di Bost sa 13 koševa uz četiri ukradene lopte.

Počelo je dobro za domaći tim, Aleksa Popović je ubacio prvih šest poena, pridružili su mu se Bost i Nikola Ivanović za 16:6 na isteku 8. minuta.

Međutim, pali su domaći igrači u finišu prve dionice, gosti su napravili seriju 7:0 i prišli na minus tri (16:13).

Bolje su igrači Širokog ušli u drugu dionicu, pa su nakon koša Roberta Rikića prišli na 21:20.

To kao da je probudilo košarkaše Budućnost Volija, koji su napravili seriju 17:1 i u 19. minutu stigli su do plus 17 (38:21).

Finiš prvog poluvremena opet su obilježile greške domaćeg sastava, Široki je uspio da smanji zaostatak (38:27).

Širokobriježani su bolje otvorili nastavak, prišli su na 38:33 i onda kreće mnogo bolja igra domaćeg tima.

Do kraja treće četvrtine su napravili seriju 16:3 za 54:36.

Činilo se tada da se šampion Bosne i Hercegovine predao, ali tako nije bilo. Ivan Ramljak je sa pet poena bio tvorac serije Širokog 11:0 i minus od sedam poena (54:47) u 33. minutu.

Loše period igre podgoričkog tima prekinuo je trojkom Bost, a kada je u 36. minutu kapiten Marko Popović pogodio iza linije 6,75 metara za 62:49, to je značilo i definitivnu predaju Širokog.

Uslijedila je rutinska završnica “plavih” za 13. pobjedu ove sezone u regionalnom takmičenju.