Priznanje za najboljeg u Evropi pripalo je, po drugi put u karijeri, Pekovićevom saigraču iz Minesote ruskom reprezentatvicu Andreju Kirilenku.
55 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.02.2013. 16:38h

Iako je sa CSKA izgubio finale Evrolige od Olimpijakosa, drugi put u karijeri Andrej Kiriljenko je najbolji igrači Evrope (prvi put je to bilo 2007. godine kada je sa "zbornajom" osvojio Evropsko prvenstvo) za 2012.godinu i FIBA-inom izboru - član Minesote je prošle godine bio MVP Evrolige, dok je sa Rusijim osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu.

Kiriljenko, koji je dobio 10.754 glasa posjetilaca sajta FIVA Evropa kao i 356 glasova stručnog žirija, u 2012. godini je sa CSKA, čiji je dres obukao tokom lok auta u NBA ligi i potom ostao do kraja sezone, osvojio i prvenstvo Rusije i regionalnu VTB ligu.

"Andrej je zasluženo dobio dobio priznanje. Uspio je da zadrži visoki intenzitet partija tokom čitave godine u brojnim takmičenjima", izjavio je predsjednika FIBA Evropa Olafur Rafnson.

Drugo mjesto zauzeo je centar Los Anđeles Lejkersa, Španac Pau Gasol (10.266 - 348), a treći plejmejker Olimpijakosa, Grk Vasilis Spanulis (11.439 - 305).

Crnogorski reprezentativac i član Minesote Nikola Peković zauzeo je devetu poziciju (7.483 - 40).

Naknadno će biti saopšteno gdje će Kiriljenku biti uručena nagrada.