Poraz Mornara u Đevđeliji

Mornar je poražen od Kožuva 72:64, na startu faze “posljednja četiri” Balkanske lige, u kome igraju timovi koji nisu uspjeli da se plasiraju u borbu za plasman na završni turnir.
54 pregleda 4 komentar(a)
Nikola Ivanović (Mornar), Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 29.01.2013. 20:36h

Osim Barana i Makedonaca, igraju još OKK Beograd i Đuro Đaković.

Loše su gosti krenuli, domaćin je u 7. minutu imao 10 poena viška, a na kraju prve dionice plus sedam (20:13). Drugih 10 minuta u potpunosti je pripalo Mornaru. Serijom 15:0, preokrenuli su na 28:20 i prednost sačuvali do odlaska na odmor (36:29).

Do finiša meča, tačnije do 37. minuta igra koš za koš. Tada dolazi do pada u igri Barana, što su domaći igrači znalački iskoristili i stigli do slavlja.

Aleksandar Šterjov je sa 20 poena i šest skokova bio najbolji u domaćem timu, dok su se kod Mornara istakli Miloš Đurišić (13); Vukota Pavić (12, 6-6 za dva, pet uhvaćenih lopti) i Miroslav Damjnaović (11, četiri skoka, četiri asistencije).

Naredni meč Mornar igra 19. februara protiv OKK Beograda u “Topolici”.

Kožuv - Mornar 72:64 (20:13, 9:23, 25:20, 18:8)

Đevđelija - Dvorana: “26. april”. Gledalaca: 500. Sudije: Nešković (Srbija), Tanacis (Grčka), Ličina (Srbija).

Kožuv: Glavčev, Šterjov 20, Penov 6, Karađovski 13, Radulović 6, Filipović, Božović 7, Hadži Vasilev, Pavlovski 2, Peković 14, Blaževski 4, Mijajlović.

Mornar: Damjanović 11, Đurišić 13, Pajović 7, Tošić 3, Ivanović 5, Miković 4, Radosavljević, Sekulović 2, Rondović 7, Pavić 12, Skurdauskas.