Golden Stejt zadržao najbolji skor na Zapadu, Lejkersi preokretom do trijumfa nad Hjustonom

656 pregleda 0 komentar(a)
Kari u duelu sa Foksom i Bogdanovićem, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2019. 10:43h

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Sakramento (125:123) i zadržali najbolji skor u Zapadnoj konferenciji u NBA ligi.

Aktuelne šampione predvodio je Stefen Kari sa 36 poena, sedam asistencija, šest skokova i dvije ukradene lopte. On je iz 16 pokušaja postigao 10 "trojki".

Kevin Durent pobjedio je doprinio sa 28 poena, devet skokova i sedam blokda, dok je Demarkus Kazins protiv bivšeg tima postigao 17 poena uz 10 skokova.

Najefikasniji u ekipi Sakramenta bio je Marvin Bagli sa 28 poena i 14 skokova, Badi Hild postigao je 19 poena uz sedam skokova, a Dearon Foks 18 poena i osam asistencija.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović utakmicu je završio sa 14 poena, šest asistencija, tri skoka i dvije ukradene lopte.

Golden Stejt je vodio 123:117, 25,5 sekundi prije kraja, a Hild je zatim pogodio dvije "trojke" i Kingsi su došli na dva poena zaostatka.

Andre Iguadala promašio je dva od tri slobodna bacanja, a šansu da utakmicu odvede u produžetak propustio je Hild.

Los Anđeles Lejkersi pobijedili su Hjuston sa 111:106.

Najefikasnji u pobjedničkom timu bili su Lebron Džejms sa 29 poena, 11 skokova i šest asistencija i Brendon Ingram sa 27 poena i 13 skokova.

Kajl Kuzma dodao je 18 poena, šest skokova i pet asistencija.

Hjuston je predvodio Džejms Harden sa 30 poena, šest asistencija i pet skokova.

To je 32. uzastopna utakmica da je Harden postigao najmanje 30 poena po meču, što je drugi najduži niz u istoriji NBA lige.

Kris Pol utakmicu je završio sa 23 poena, 10 skokova i devet asistencija, Erik Gordon sa 14, a Klint Kapela sa 12 poena i 11 skokova.

Lejkersi su sredinom četvrte četvrtine gubili sa 19 razlike, a pri rezultatu 88:95, za šest minuta serijom 17:4 uspjeli su da preokrenu.

Džejms je za to vrijeme postigao osam poena, a Lejkersi su u posljednjem minutu imali i osam poena prednosti.

To je šesti put ove sezone da su Lejkersi uspjeli da pobijede kada su gubili sa 15 ili više razlike.

Filadelfija je pobijedila Majami sa 106:102, a srpski košarkaš Boban Marjanović je u poslednjih minut i po pogodio tri slobodna bacanja kojima je obezbedio pobjedu.

On je bio starter, a utakmicu je završio sa 19 poena i 12 skokova.

Najefikasniji u ekipi Filadelfije bio je Tobajas Heris sa 23 poena i 11 skokova.

Utakmicu je propustio Džoel Embid zbog problema sa kolenom.

Dvejn Vejd bio je najefikasniji u ekipi iz Majamija sa 19 poena, a Dion Vejters postigao je 18.

Košarkaši Milvokija pobijedili su Boston sa 98:97 i zadržali najbolji skor u ligi.

Bakse je predvodio Janis Antetokunbo sa 30 poena, od kojih je 12 postigao u posljednjoj četvrtini.

On je imao i 13 skokova i šest asistencija.

Kris Midlton postigao je 15 poena, uz 13 skokova i četiri asistencije, a ubacio je "trojku" u završnici utakmice kojom je obezbijedio pobjedu.

U timu iz Bostona najefikasniji je bio Kajri Irving sa 22 poena, a dobru partiju prikazao je Al Horford sa 21 poenom, 17 skokova i pet asistencija. Milvoki je pobijedio 15. put u posljednjih 17 utakmica i ima najbolji skor u ligi od 44 pobjede i 14 poraza.

U ostalim utakmicama Portland je pobijedio Bruklin sa 113:99, dok je Klivlend pobijedio Finiks sa 111:98 i nanio mu 16. uzastopni poraz.

Finiks ima najlošiji skor u ligi (11-49), a posljednji put pobijedio je 12. januara protiv Denvera.