Poraz Teoda od Kumanova

Ažurirano: 22.01.2013. 19:24h

Zahvaljujući fenomenalnom šutu za tri poena od 75 odsto (20-15), Kumanovo je stiglo do ubjedljive pobjede protiv Teoda na startu “Top šest” faze Balkanske lige.

Prednjačili su Aleksandar Kostoski sa 22 poena (trojke 6-4), Ivica Dimčevski sa 21 (5-5), Dejan Mikić sa 18 (3-2) i Marjan Janeski 15 (2-2).

U redovima Tivćana najbolji utisak je ostavio Siniša Tapevčević, koji je ubacio 30 koševa (6-3 trojke) uz četiri skoka i pet asistencija.

Teodo je dobro igrao do finiša prve četvrtine, kada su gosti preokrenuli i prednost čuvali do 18. minuta.

Uslijedila je tada bolja igra domaćina i novo vođstvo (37:34), ali je, kasnije se ispostavilo, bilo sve što su uradili u ovom meču.

Makedonci su za minut i po napravili seriju 10:0, otišli na 44:37 i do kraja nije više bilo dilema oko konačnog pobjednika.

Najveću prednost na meču, Kumanovo je imalo u 36. minutu kada je semafor pokazivao 64:86...

Naredni meč Teodo igra 13. februara protiv Galil Gilboe u gostima.

Teodo - Kumanovo 79:95 (17:21, 25:23, 16:25, 21:26)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 800. Sudije: Kralj, Bijedić, Milićević (BiH).

Teodo: Fatić 4, Tepavčević 30, Radulović 9, Pekić, Bošković 5, Subotić 2, Crepulja, Džonson 2, Kunjić 12, Perović, Đikanović 12, Lučić 3.

Kumanovo: Dimčevski 21, Janeski 15, Kostoski 22, Luković 9, Georgievski, Mladenović 3, Petrovski, Stanimirović, Mikić 13, Golubović 3, Manević, Li 9.