Porazi Minesote i Orlanda, dobre partije Pekovića i Vučevića

Nikola Vučević je bio standardno dobar (po 13 poena i skokova), ali ništa nije moglo da zaustavi nevjerovatno šutersko veče košarkaša Vašingtona
Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.01.2013. 11:00h

Orlando se nije dobro proveo na gostovanju najslabijem timu u ligi - Vašington je zatrpao koš "magičnih" (120:91) i slavio treću uzstopnu, ujedno i najubjedljiviju pobjedu ove sezone.

Nikola Vučević je bio standardno dobar (po 13 poena i skokova), ali ništa nije moglo da zaustavi nevjerovatno šutersko veče košarkaša koji su prije četiri noći pod noge bacili i akteulnog vicešampiona, Oklahomu.

"Dođu ovakve večeri - odmah vidite da ne funkcioniše kako valja", prokomentarisao je trener Orlanda Žak Von.

Čak šest igrača Vašingtona postiglo je dvocifren boj poena u meču u kojem su domaći košarkaši postavili sopstveni rekord sezone po broju asistencija (32).

Bredli Bel primio je prije meča nagradu za rukija mjeseca u Istočnoj konferenciji, a onda potvrdio priznanje sa 17 koševa.

"Igramo toliko brzo da bi bila šteta da ne nastavimo ovako", prokomentarisao je Bel.

"Stradala" je i Minesota, na gostovanju Dalasu, s razlikom što su "vukovi" uspjeli u posljednjoj četvrtini da smanje razliku na 15 koševa.

Nikola Peković bio je najbolji u Minesoti (20 poena i 12 skokova) ali nije mogao sam protiv Maja, Kamana i Kolisona (svi ubacili po 20 i više poena). Njih trojica ukupno su šutirali 35-25 iz igre.

"Sada smo puno više familijarna ekipa nego na početku sezone. Poštujemo sistem. Čitamo igru. Mislim da pravi izazovi tek dolaze", kazao je trener Dalasa Rik Karlajs.

Minesota je izgubila i četvrtu vezanu utakmicu na gostujućoj turneji, a prosječna razlika u porazima nije ni malo reprezentativna - iznosi 16,8 poena.

Veče ubjedljivih pobjeda i teških poraza upotpunili su Čikago i Atlanta - "bikovi" su slavili sa 39 poena razlike, ostavivši goste na mizernih 58 poena.

Posebno očajno bilo je prvo poluvrijeme u kojem su košarkaši Atlante ubacili svega 20 poena. Ali, i od goreg ima gore - samo u drugoj četvrtini "jastrebovi" su ubacili pet poena, što je novi negativni rekord u istoriji kluba.

"Ovo je sramota. Biće promjena", izjavio je trener Atlante Leri Drou.

Šampion Majami poražen je na gostovanju Juti, potvrdivši da je u krizi. Džejms i društvo imaju negativan bilans u januaru (tri pobjede, četiri poraza), baš kao i u posljednjih 10 mečeva (4-6).

LA Klipersi su bez Krisa Pola tukli Memfis u gostima, dok su fenomenalni Djurent i Vestbruk odveli Oklahomu do trijumfa u Finiksu.

Vašington - Orlando 120:91