Porazi Minesote i Orlanda

Minesota je u gostima poražena od Oklahome 106:84, a Peković je meč završio sa 17 poena i deset skokova.
63 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 10.01.2013. 10:50h

Minesota i Orlando su upisali poraze od Oklahome, odnosno Denvera, ali su crnogorski reprezentativci Nikola Peković i Nikola Vučević zabilježili dabl-dabl učinak.

U odsustvu Kevina Lava, koji će zbog operacije desne ruke odsustvovati sa terena od osam do 10 sedmica, ali i trenera Rika Adelmana (privatni razlozi), Pekmen je za nešto više od 27 minuta upisao 17 poena (šut iz igre 10-6, penali 6-5, trojke 1-0) i 10 skokova.

Domaćina je do pobjede (106:84) vodio Kevin Djurent sa 26 koševa.

Orlando je vodio skoro čitavu utakmicu u „Pepsi centru”, ali je Denver dobio posljednju četvrtinu 38:28, na kraju i meč sa 108:105.

U redovima domaćih je pet igrača imalo dvocifreni poenterski učinak, a predvodio ih je Kenet Farid sa po 19 poena i skokova.

Nikola Vučević je igrao 32 i po minuta, i imao učinak od 10 pogodaka (šut iz igre 9-5), 14 uhvaćenih lopti, dvije blokade i jedne ukradene lopte.

U Los Anđelesu i dalje različito raspoloženje. Lejkersi su u duelu sa San Antonijom doživjeli peti uzastopni poraz (108:105), a drugi vezani u Teksasu nakon ubjedljivog neuspjeha protiv Hjustona (125:112). S druge strane, Klipersi su protiv Dalasa (99:93) upisali 13. uzastopnu pobjedu kod kuće. Kris Pol je sa 19 poena i 16 asistencija bio najbolji u domaćem timu, kod Maveriksa je najefikasniji bio Daren Kolison (22).

Toronto - Filadelfija 90:72 (Džonson 19 p, 12 sk - Jang 16 p)

Šarlot - Juta 102:112 (Kid-Gilkrist 15 p, 8 sk - Džeferson 26 p, 8 sk)

Klivlend - Atlanta 99:83 (Irving 33 p - Smit 17 p), Boston - Finiks 87:79 (Salindžer 12 p, 16 sk - Gortat 12 p, 14 sk)

San Antonio - LA Lejkers 108:105 (Parker 24 p - Klark 22 p, 13 sk)

Čikago - Milvoki 96:104 (Buzer 22 p, 11 sk - Dženings 35 p, 6 sk, 6 as)

Oklahoma - Minesota 106:84 (Djurent 26 p, 8 sk - Peković 17 p, 10 sk)

Nju Orleans - Hjuston 88:79 (Vaskes 17 p, 11 as - Harden 25 p)

Denver - Orlando 108:105 (Ferid 19 p, 19 sk - Nilson 20 p)

LA Klipers - Dalas 99:93 (Pol 19 p, 16 as - Kolison 22 p)

Golden Stejt - Memfis 87:94 (Tompson 20 p, 7 sk, 7 as - Rendolf 19 p, 12 sk)