Klipersi bolji u derbiju Los Anđelesa

Lejkersi su "iščupali" častan poraz s obzirom na to da su početkom posljednje četvrtine gubili čak 19 poena razlike (73:92).
Kris Pol, Foto: Beta AP
Ažurirano: 05.01.2013. 10:24h

Lejkersi su “isčupali” častan poraz od Klipersa u gradskom derbiju (107:102), jer su početkom posljednje četvrtine gubili čak 19 poena razlike (92:73).

Debakl je spriječio Kobi Brajant koji je 16 od ukupno 38 svojih koševa, postigao baš u posljednjih 12 minuta. Brajant je završnicu doveo do potpune neizvjesnosti kada je minut i 29 sekundi prije kraja smanjio vođstvo Klipersa na samo 99:97.

Međutim, tada se na suprotnoj strani "razgoropadio" Kris Pol i preuzeo potpuno odgovornost u svoje ruke, postigavši posljednjih osam poena Klipersa i tako stavio pečat na gradski derbi, kojim su Klipersi prekinuli niz od dva poraza.

Pol je utakmicu završio sa 30 koševa i 13 asistencija, a odličnu partiju u pobjedničkom timu pružio je i Blejk Grifin sa 24 poena. Klipersi su imali 50 odsto šuta iz igre, a dominirali su po broju koševa u reketu (52-36).

Kod poraženih Lejkersa, uz Brajanta, istakao se Dvajt Hauard sa 21 košem i 15 skokova. Očajan je bio Pau Gasol koji je za 27 minuta ubacio samo dva poena, i imao četiri skoka.

Čikago je u gostima savladao Majami 96:89, zahvaljujući dominaciju u skoku (48-28), naročito ofanzivnom (19-4). Bulse, koji u gostima protiv ekipa iz Istočne konferencije imaju skor 8-1, do pobjede je predvodio Karlos Buzer sa 27 poena i 12 skokova, Joakim Noa je dodao 13 koševa i 12 skokova.

Uprkos kontuziji koljena, za Majami je zaigrao Lebron Džejms i zabilježio 30 poena, Dvejn Vejd je dodao 22 poena i četiri asistencije, ali je sve to bilo nedovoljno da se izbjegne treći poraz u posljednje četiri utakmice, a protiv Čikaga su Hitsi postigli najmanji broj poena na jednoj utakmici u ovoj sezoni.

Vicešampion Oklahoma Siti nije imala problema kod kuće sa Filadelfijom (109:85), a domaćina su do pobjede predvodili Rasel Vestbruk sa 27 poena (šut iz igre 17-10, za tri poena 4-4) i Kevin Djurent sa 26, dok je Serž Ibaka dodao dabl-dabl učinak od 15 koševa i 10 skokova. U gostujućem timu najbolji je bio igrač sa klupe, Nik Jang sa 21 košem.

Rezultati:

Vašington - Bruklin 113:115, produžeci (Bil 24 p - Lopes 27 p, 13 sk, Vilijams 24 p, 10 as)

Šarlot - Klivlend 104:106 (Gordon 27 p - Irving 33 p, 6 as, Tompson 19 p, 13 sk)

Toronto - Sakramento 96:105 (Louvri 24 p - Kazns 31 p, 20 sk, Salmons 20 p)

Detroit - Atlanta 85:84 (Dej 20 p, Monro 18 p, 9 sk - Horford 18 p, 15 sk)

Boston - Indijana 94:75 (Garnet 18 p, 7 sk, Rondo 18 p, 7 as - Hensbro 19 p)

Oklahoma Siti - Filadelfija 109:85 (Vestbruk 27 p, Djurent 26 p - Jang 21 p)

Memfis - Portland 84:86 (Spejt 22 p, 13 sk – Metjuz 21 p, Hikson 19 p, 11 sk)

Majami - Čikago 89:96 (Džejms 30 p, Vejd 22 p - Buzer 27 p, 12 sk, Noa 13 p, 12 sk)

Milvoki - Hjuston 101:115 (Dženings 16 p, 7 as - Harden 29 p, 7 as, Delfino 22 p)

Finiks - Juta 80:87 (Gortat 18 p, 11 sk - Džeferson 21 p, 8 sk, Mllsap 19 p, 10 sk)

LA Klipers - LA Lejkers 107:102 (Pol 30 p, 13 as, Grifin 24 p - Brajant 38 p, Hauard 21 p, 15 sk)