Njujork prekinuo seriju San Antonija, Peković se radovao u Denveru

Nikola Peković je za 29 minuta igre, ubacio 11 poena (šut iz igre 9-4, sa linije bacanja 5-3), a imao je šest skokova
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 04.01.2013. 10:08h

Njujork je u Medison Skver Gardenu savladao San Antonio 100:83 i prekinuo seriju Sparsa od sedam uzastopnih pobjeda.

Do pobjede, kojom su prekinuli niz od dva poraza, Nikse (skor 22-10) su predvodili Karmelo Entoni sa 23 i Džej Ar Smit sa 20 poena, dok je Tajson Čendler imao "dabl-dabl" učinak od 10 poena i 14 skokova.

Kod gostiju, koji sada imaju skor 26-9, najefikasniji bio je Geri Nil sa 12 poena, dok su najbolji igrači Tim Dankan i Toni Parker ubacili svega po 11 koševa.

Samo dva dana nakon što je prekinuo niz od 17 uzastopnih pobjede LA Klipersa, Denver je poražen kod kuće od Minesote 101:97. Najzaslužniji za trijumf gostiju, koji su dominirali u skoku (52-39), a bili bolji i u realizaciji slobodnih bacanja (70-55 odsto), su Džej Džej Barea i Aleksej Šved sa po 17 poena, pri čemu je Barea 12 od svojih 17 poena postigao u posljednoj četvrtini.

“Ovo je sjajno. Došli smo spremni i to se pokazalo ključnim”, rekao je Barea.

Kevin Lav je imao "dabl-dabl" učinak od 12 poena i 17 skokova, i to sve to sredine treće četvrtine, kada je povrijedio prst, i više se nije vraćao na parket.

Andrej Kirilenko dodao je 14 poena, dok je Nikola Peković, za 29 minuta igre, ubacio 11 poena (šut iz igre 9-4, sa linije bacanja 5-3), a imao je šest skokova.

U ekipi Denvera, koji je tek drugi put poražen na svom terenu u ovoj sezoni, istakli su se Kosta Kufos i Taj Loson sa po 16 poena, dok je dva manje ubacio Andre Iguadala.

Minesoti je ovo bila 15 pobjeda uz 14 poraza, dok Denver ima 18 trijumfa iz 34 utakmice.