Porazi Pekovića i Vučevića

Nikola Peković i Nikola Vučević doživjeli su poraze sa svojim timovima u mečevima NBA lige odigranim u noći između srijede i četvrtka
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 27.12.2012. 11:03h

Ni 116. učinak u karijeri od 40 i više poena Kobija Brajanta (10. uzastopna sa 30 i više poena, što mu je treći niz u karijeri, što je uspjelo još samo Majklu Džordana) nije pomogao Lejkersima da izbjegnu poraz u gostima od Denvera (126:114), kojim su prekinuli seriju od pet uzastopnih pobjeda.

Kori Bruer je sa 27 poena izjednačio rekord karijere, a u drugom poluvremenu je trice gađao 7-6, a cijela ekipa Denvera u drugom poluvremenu je pogodila 11 puta iz 15 pokušaja sa distance, i to samo nedjelju dana nakon što su protiv Portlanda za tri poena šutirali 22-0!

Bruer je veliku pomoć imao u Kenetu Feriedu koji je meč završio s 21 košem i 15 skokova, dok se Tai Louson priključio sa 17 poena i 14 asistencija.

Pored 40 poena Brajanta, kod Lejkersa je Pau Gasol dodao 19 koševa, a Stiv Neš 15 poena i osam asistencija.

Nikola Peković i Nikola Vučević doživjeli su poraze sa svojim timovima, oba kod kuće, pri čemu je Nikola Vučević ima znatno bolji učinak.

Vučević je kao starter u porazu Orlanda od Nju Orleansa (97:94) na terenu proveo skoro 33 minuta, i upisao 19 poena (šut iz igre 17-8), sa linije bacanja 5-3), devet skokova i asistenciju. Nju Orleans je prekinuo seriju od 11 uzastopnih poraza, dok je Orlando poražen treći put u nizu, igrom slučaja od trenutka kada im se povrijedio Glen Dejvis.

Peković je, sa druge strane, igrao 23 minuta, i zabilježio svega dva poena, uz samo jedan pogodan iz sedam pokušaja, i sedam skokova.

Majami je u gostima nanio Šarlotu 16. uzastopni poraz (105:92), Džej Ar Smit je iz teške pozicije uz svuk sirene pogodio za pobjedu Njujorka (nijesu igrali povrijeđeni Karmelo Entoni i Rejmond Felton) protiv Finiksa (99:97), nakon što je 10 sekundi prije toga donio i izjednačenje.

Filadelfija prekinula seriju od šest uzastopnih poraza u gostima, pobjedom protiv Memfisa, Hjuston je upisao petu uzastopnu pobjedu, dok je San Antonio nanio prvi poraz Torontu nakon pet pobjeda u nizu.

Utakmica Indijana - Čikago odložena zbog oluje.

Rezultati:

Finiks - Njujork 97:99 (Dadli 36 p - Smit 27 p, Kid 23 p, 8 as)

Milvoki - Bruklin 108:93 (Dženings 25 p, Elis 20 p - Lopes 21 p, 10 sk)

Orlando - Nju Orleans 94:97 (Nelson 28 p, 10 as - Lopes 29 p, Vaskes 27 p, 8 as)

Vašington - Klivlend 84:87 (Okafor 17 p, 10 sk - Irving 26 p, 8 as, Tompson 15 p, 12 sk)

Šarlot - Majami 92:105 (Volker 27 p - Vejd 29 p, 9 sk, Džejms 27 p, 12 sk, 8 as)

Atlanta - Detroit 126:119, produžetak (Smit 31 p, 10 sk, Horford 22 p, 10 sk - Bajnam 31 p)

Memfis - Filadelfija 89:99 (Rendolf 23 p - Rajt 28 p, Hejvs 20 p, 9 sk)

Minesota - Hjuston 84:87 (Barea 18 p - Harden 30 p, Persons 12 p)

San Antonio - Toronto 100:80 (Dankan 15 p, Đinobili 14 p - Džonson 12 p, Anderson 12 p)

Juta - Golden Stejt 83:94 (Džeferson 18 p, 10 sk – Kari 23 p, Li 18 p, 9 sk)

Denver - Los Anđeles Lejkers 126:114 (Bruer 27 p, Feried 21 p, 15 sk - Brajant 40 p)

Portland - Sakramento 109:91 (Oldridž 28 p, 12 sk, Batum 18 p - Salmons 19 p)