Mornar ubjedljiv protiv Jedinstva

Od samog starta, izabranici Mihaila Pavićevića pokazali su da su kvalitetniji rival od gostiju.
Ažurirano: 25.12.2012. 22:18h

Ubjedljivim i zasluženim trijumfom protiv Jedinstva sa 90:74, košarkaši Mornara oprostili su se od svojih navijača u ovoj kalendarskoj godini.

Odličan procent šuta za dva poena od čak 60 odsto, bio je i glavna prevaga, kao i veći broj skokova u odnosu na Bjelopoljce.

Jedino vođstvo na meču Jedinstvo je imalo u 16. minutu, kada je nakon serije 6:0 stiglo do preokreta - 32:31. Uslijedio je brz odgovor Barana u finišu poluvremena, serija od čak 15:6, čime su već tada otklonjene sve dileme oko pitanja pobjednika.

Mornar - Jedinstvo 90:74 (20:19, 26:19, 23:18, 21:18)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 100. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Lakićević (Budva) i Turčinović (Cetinje).

Mornar: Damjanović 4, Đurišić 9, Pajović 11, Milović 4, Ivanović 9, Miković 5, Radosavljević 15, Sekulović 14, Rondović, Pavić 12, Popović, Pavićević 7.

Jedinstvo: Kovačević, Mušović 5, Krgović, Drašković 13, Omerović 2, Babača 14, Tičević, Munjić 16, Stojković 15, Furundžić, Halilović, Vuković 9.