Vučević i Peković razmijenili po dabl-dabl, Orlando bolji od Minesote

Nikola Vučević i Nikola Peković upisali su po dabl-dabl učinak u meču u kojem je Vučevićev Orlando nakon velikog preokreta savladao Pekovićevu Minesotu
3 komentar(a)
Ažurirano: 18.12.2012. 10:54h

Noć između ponedjeljka i utorka bila je rezervisana za duel crnogorskih centara. Nikola Vučević i Nikola Peković upisali su po dabl-dabl učinak u meču u kojem je Vučevićev Orlando nakon velikog preokreta savladao Pekovićevu Minesotu i došao do treće uzastopne pobjede.

"Ovo nam se dešava već nekoliko utakmica. Odigramo dobro poluvrijeme, a onda nam padne koncentracija", kazao je Peković, koji je ubacio 19 poena i uhvatio 12 lopti.

Vučević je postigao 14 poena i upisao 11 skokova, ali je i pored toga bio zadovoljniji od kolege iz crnogorske reprezentacije. Ne samo zbog trećeg uzastopnog dabl-dabl učinka, već i zbog velikog karaktera koju su "magični" pokazali u drugom poluvremenu.

Minesota je vodila na poluvremenu sa 12 razlike, ali je Orlando predvođen Glenom Dejvisom i Vučevićem ispravio stvari u drugom poluvremenu.

"Igrali su dobro. Nisu odustajali, čak i kada su gubili 15 razlike. Samo su nastavili da igraju svoju igru", dodao je Peković, koji je uz Kevina Lava (23 poena, 15 skokova) bio najzapaženiji u Minesoti.

Orlandu je ovo bila 11 pobjeda uz 13 poraza, dok Minesota ima skor od 12 pobjeda i 10 poraza.

Košarkaši Oklahome savladali su San Antonio sa 107:93 u reprizi prošlogodišnjeg finala Zapada i time stigli do osme uzastopne pobjede.

Istakli su se Serž Ibaka sa skorom od 25 poena i impresivnih 17 skokova, Rasel Vestbruk, koji je postigao 22 koša uz devet asistencija i Kevin Martin koji je dodao 20 poena.

U ekipi San Antonija najbolji je bio Toni Parker, koji je postigao 14 poena uz sedam asistencija, dok je Nando De Kolo takođe postigao 14 koševa, ali je imao jednu asistenciju manje.

Oklahomi je ovo bila 20 pobjeda iz 24 utakmice, dok San Antonio ima učinak od 19 trijumfa i sedam poraza.

LA Klipersi su u gostima bili bolji od Detroita sa 88:76, dok je Memfis kao domaćin savladao Čikago sa 80:71

Orlando -Minesota 102:93

Detroit - LA Klipersi 76:88

Njujork - Hjuston 96:109

Memfis - Čikago 80:71

Oklahoma - San Antonio 107:93

Finiks - Sakramento 101:90