Mornar u derbiju bolji od Sutjeske

Ažurirano: 15.12.2012. 21:50h

Ni ovog puta, u derbiju 9. kola Erste lige, u meču Mornara i Sutjeske nije nedostajalo uzbuđenje.

Barani su tek nakon produžetka uspjeli da savladaju Nikšićane i na taj način prekinu niz od dva poraza u prvenstvu i kupu od komšija iz Ulcinja.

Mornar je tokom većeg dijela meča imao sigurnu igru i prednost, a u finišu trećeg perioda serijom 11:0 stigao i do devet poena prednosti (56:47).

U posljednjoj dionici, naročito u finišu tog perioda došlo je do pada u igri izabranika Mihaila Pavićevića, koji su gosti znali da iskoriste na pravi način.

Naime, svega tri sekunde do kraja posljednje četvrtine, Nikšićani su poenima bivšeg košarkaša Mornara Radoja Vujoševića stigli do izjednačenja rezutlata i imali priliku da nakon dodatnog bacanja osiguraju i trijumf.

Centar Nikšićana je promašio dodatno bacanje, pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta, Barani su imali sigurnog kapitena Miroslava Damjanovića i preciznog Miloša Đurišića, a Nikšićani sa druge strane promašili čak četiri slobodna bacanja.

Odličnom igrom u prvoj četvrtini, Ulcinj je stekao veliku prednost koju je sačuvao do kraja meča i stigao do šeste pobjede ove sezone.

Pokušavali su, u nastavku, domaći igrači da preokrenu rezultat, ali su iskusni gosti rutinski odradili posao.

U meču punom preokreta, Ibar je slavio protiv Jedinstva i došao do četvrte pobjede u Erste ligi.

Junak trijumfa bio je Brendon Roberson, koji je meč završio sa 33 poena uz odličan šut za dva (10-7) i tri poena (6-4).

Podršku je imao od Mersudina Košute, koji je imao dabl-dabl učinak (14 poena, 15 skokova).

Teodo je pred svojim navijačima lako izašao na kraj sa ABS Primorjem i na taj način prekinuo mini seriju od dva vezana poraza.

Već nakon deset minuta pobjednik je bio riješen, a do kraja je jedina dilema bila sa koliko razlike će gosti biti ispraćeni sa terena.

Košarkaši Centra su u duelu sa Lovćenom ostvarili prvi prvenstveni trijumf.

Domaćin je brzo došao do osjetne prednosti, koja je sredinom trećeg perioda iznosila 12 poena (43:31).

Borbeni Cetinjani se, međutim, nijesu predavali i dva i po minuta prije kraja susreta uspjeli su da preokrenu.

Ipak, u posljednjim trenucima sigurniji su bili Bjelopoljci, pa su na kraju zasluženo slavili.

Mornar - Sutjeska 76:74 (20:16, 19:15, 19:21, 10:16, 8:6)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Šutulović, Šundić (Podgorica), Lakićević (Budva).

Mornar: Damjanović 12, Đurišić 10, Pajović 7, Milović 2, Ivanović 6, Miković, Radosavljević 9, Sekulović 2, Rondović 10, Pavić 12, Skurdauskas 6, Pavićević.

Sutjeska: Pavlićević 18, Zarubica, Pejović 8, Kovač, Grabovica, Đurović, Ćalić 12, Vujošević 13, Perović 9, Kuveljić 2, Žižić 12, Agramović.

Danilovgrad - Ulcinj 65:72 (11:24, 23:18, 12:16, 19:14)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 150. Sudije: Savović (Podgorica), Pantović, G. Vojinović (Nikšić).

Danilovgrad: Ademović 6, Samardžić 13, Radonjić, Ž. Jovanović 10, Đerković, Kasalica 10, Novaković, Skendžić 2, Zejak 13, Mrdak 9, Krivaćević, Koprivica 2.

Ulcinj: Latković, Taflaj 4, Markašević, Simonović 9, Đurišić, Osmaić 14, Unkašević 3, Đoković 2, Vučurović 16, Klikovac, Jovanović 11, Milošević 13.

Ibar - Jedinstvo 78:77 (23:17, 15:23, 18:21, 22:16)

Rožaje - Dvorana: SC “Bandžovo brdo”. Gledalaca: 300. Sudije: Dragojević, Šanjević (Podgorica), Vukosavljević (Nikšić).

Ibar: Roberson 33, Felić 12, Košuta 14, Perović 8, Čuljković, Hadžibegović, Nurković, A. Kalić, Grubović 5, D. Kalić 2, Zejnilović, Numanović 4.

Jedinstvo: Kovačević, Musović, Krgović, Drašković 8, Omerović 14, Babača 18, Korać 17, Munjić 11, Stojanović, Furunčić, Halilović, Vuković 9.

Teodo - ABS Primorje 86:65 (28:18, 22:14, 19:10, 17: 23)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Radulović (Podgorica ), Kostić (Ulcinj).

Teodo: Fatić 6, Crepulja, Tepavčević 9, Radulović 25, Pekić, Mijović 12, Subotić 9, Džonson 12, Kunjić 5, Perović, Đikanović, Lučić 8.

Primorje: Ratković 20, Dabović , Popović, D. Arapović 2, Savić 9, S. Arapović 11, Kovačević 14, Bojović, Baćović 2, Radak 7, Roganović.

Centar - Lovćen 57:55 (19:13, 13:12, 15:15, 10:15)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 100. Sudije: Rutešić, Janjušević (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje).

Centar: Jang 14, Mičel 7, Bošković, N. Radović, Šekularac 10, Fisik 6, Femić, Knežević 12, Korać 6, F. Radović, Hadžibegović, Slavković.

Lovćen: Stojanović 22, Borilović 6, S. Latković, Milošević 4, Bilić, Vrbica 7, Popović 5, Ćirović 5, Nicaj 2, Milić 4, M. Latković, Ševaljević.