Kaha laboral posljednji putnik za Top 16

Ažurirano: 14.12.2012. 21:23h

Riješena je i posljednja dilema, Kaha laboral je izborila plasman u drugu fazu Evrolige.

Timu iz Vitorije je bila potrebna pobjeda nad Cedevitom pred svojim navijačima i šansu nije propustila.

Ekipi Žana Tabaka trebalo je samo deset minuta dobre igre da riješi pitanje pobjednika.

Nakon što su gosti prvu četvrtinu riješili u svoju korist (17:15), Kaha laboral je dodala gas, drugi period dobila 34:13 I time stavila tačku na meč.

Fabijen Kauzer sa 23 i Nemanja Bjelica sa 22 poena bili su najbolji kod Španaca.

Milko Bjelica je meč završio sa učinkom od sedam, a Tejlor Ročesti sa tri koša.

Goran Suton i Mikael Želabal, koji je odigrao oproštajni meč za Cedevitu, ubacili su po 12 poena.

Košem Ejsi Lava sa linije penala, 19 sekundi prije kraja, Olimpijakos je stigao do minimalnog trijumfa u duelu sa Emporio Armanijem.

Plej Pirejaca je meč završio sa 14, Kajl Hejns je dodao 16, a Vasilis Spanulis 18 poena.

Kit Lengford je bio najbolji kod gostiju (21), dok je Omar Kuk upisao devet koševa.

Žalgiris se u meču bez značaja poigravao sa Anadolu Efesom i stigao do osme pobjede ove sezone.

Paulas Jankunas je za pobjednički tim dao 18 (šut za dva 8-7), a Mario Delaš i Marko Popović po 10 poena.

Kerem Gonlum (18) je bio jedini raspoložen za igru kod truskog tima.

Potpuno su podbacili Džordan Farmar sa sedam poena (šut iz igre 11-3) i Saša Vujačić, koji se nije upisao u listru strijelaca, a iz igre je šutirao 5-0.

Grupa C: Kaha laboral - Cedevita 97:70 (15:17, 34:13, 20:19, 28:21), Olimpijakos - Emporio Armani 82:81 (16:19, 29:19, 17:24, 20:19), Žalgiris - Anadolu Efes 71:53 (20:15, 15:15, 23:7, 13:16).

Tabela: Žalgiris, Olimpijakos 18, Anadolu Efes 15, Kaha laboral 14, Empori Armani 13, Cedevita 12.