Nastavak loše serije Lejkersa i Šarlota

U sve tri utakmice košarkaške NBA lige igrane u noći između četvrtka i petka pobijedili su domaći timovi.
Karmelo Entoni, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.12.2012. 09:39h

Sve tri pobjede upisali su domaćini u mečevima odigranim u noći između četvrtka i petka. Njujork je u Medison Skver Gardenu, porazio Lejkerse 116:107, i upisao devetu pobjedu na domaćem parketu u isto toliko mečeva, što je najbolji bilans kod kuće od sezone 1992/1993.

Bez povrijeđenih Pau Gasola i Stiva Neša, Lejkersi nijesu mogli parirati razigranim Niksima, koji su tokom meča vodili i 26 razlike, pa su gosti na kraju još i dobro prošli. Njujork je predvodio Karmelo Entoni sa 30 poena, od čega je 22 ubacio u prvoj četvrtini!

Melo je, međutim, igrao samo 23 minuta, budući da je u trećoj četvrtini isčašio zglob lijeve noge zbog čega se više nije vraćao u igru. Kako navodi ESPN, posljednji igrač prije Entonija koji je za tako malo vremena na parketu postigao barem 30 poena, bio je Dejvid Robinson 1995. godine.

Rejmond Felton dodao je 19 koševa i osam asistencija za Nikse, dok su Tajson Čendler i Džej Ar Smit ubacili po 18 poena.

U redovima Lejkersa, koji sada imaju skor 9-14, najbolji je bio Kobi Brajant sa 31 poenom, 10 skokova i šest asistencija. Meta Vorld Pis dodao je 23, a Dvajt Hauard 20 koševa. Majku D’Antoniju se, tako, nije posrećio povratak u dvoranu kluba čiji je nekad bio trener.

Šarlot je nastavio crnu seriju od 10 uzastopnih poraza, nakon što ga je savladala i Atlanta 113:90. Houksi su zabilježili 11. pobjedu u posljednjih 13 mečeva, a predvodio ih je Dejvin Heris sa 20 poena, dok je Džoš Smit dodao 18. Najefikasniji u poraženom timu bio je Džerald Henderson sa 17 koševa.

Portland je San Antoniju nanio drugi uzastopni poraz (98:80), a domaćina je predvodio ruki Demijen Lilard sa 29 poena, što mu je rekord sezone (13. utakmica sa 20 i više koševa). Lamarkus Oldridž je dodao 22 poena, a Džej Džej Hikson po 12 poena i skokova.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Toni Parker sa 21 i Tim Dankan sa 16 poena.

Rezultati:

Atlanta - Šarlot 113:90 (Heris 20 p, Smit 18 p - Henderson 17 p)

Njujork - LA Lejkers 116:107 (Entoni 30 p, Felton 19 p, 8 as - Brajant 31 p, 10 sk, 6 as)

Portland - San Antonio 98:90 (Lilard 29 p, 7 sk, 6 as, Oldridž 22 p - Parker 21 p)