EVROLIGA

Partizan bez Top 16 faze, izgubio od Bamberga u Njemačkoj

Partizan je takmičenje u svojoj grupi završio na posljednjem, šestom mjestu, dok se Bamberg sa četvrte pozicije plasirao u sljedeću fazu takmičenja.
0 komentar(a)
Ažurirano: 13.12.2012. 22:34h

Košarkaši Partizana nisu večeras uspjeli da se plasiraju u Top 16 fazu Evrolige, pošto su u gostima, poslije produžetka, izgubili od njemačkog Bamberga sa 92:90 (25:13, 22:22, 21:27, 12:18, 12:10) u posljednjem, 10. kolu Grupe D.

Partizan je takmičenje u svojoj grupi završio na posljednjem, šestom mjestu, dok se Bamberg sa četvrte pozicije plasirao u sljedeću fazu takmičenja.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je kapiten Vladimir Lučić sa 19 poena, Leo Vesterman postigao je 16, a Dragan Milosavljević i Dru Gordon po 14.

Bamberg je predvodio Boštjan Nahbar sa 23 poena.

Trener Partizana Duško Vujošević rekao je da su njegovi igrači igrali herojski i da je ponosan.

"Momci su odigrali herojski i ja sam ponosan na njih. Činjenica je da se neiskustvo vidi u nekim situacijama kada treba iskoristiti te zadnje, odlučujuće lopte, ko treba da završi, kako dođemo u neku poziciju", rekao je Vujošević.

"Primili smo i lak koš 14 sekundi prije kraja regularnog toka "na zicer". Međutim, stvarno su se borili, svaka im čast i ja sam ponosan na njih", istakao je on.

Na pitanje da li je ovo najgori način da se izgubi utakmica, Vujošević je kazao da je "najgori način kada se izgubi 23 razlike".

Rezultati

Grupa A:

Fenerbahče - Kantu 77:69

Himki - Panatinaikos 78:77

Real Madrid - Olimpija 91:60

Tabela:

1. Real Madrid 7/3

2. Himki 6/4

3. Panatinaikos 6/4

4. Fenerbahče 5/5

5. Olimpija 3/7

6. Kantu 3/7

Grupa B:

Makabi - Alba 78:62

Malaga - Šalon 86:62

Sijena - Prokom 88:95

Tabela:

1. Makabi 8/2

2. Malaga 8/2

3. Sijena 5/5

4. Alba 4/6

5. Šalon 3/7

6. Prokom 2/8

Grupa D:

Barselona - CSKA Moskva 75:78

Bešiktaš - Lijetuvos Ritas 66:65

Bamberg - Partizan 92:90

Tabela:

1. Barselona 9/1

2. CSKA Moskva 9/1

3. Bešiktaš 5/5

4. Bamberg 3/7

5. Lijetuvos Ritas 2/8

6. Partizan 2/8

Sjutra:

Grupa C:

Kaha Laboral - Cedevita (20.00)

Žalgiris - Anadolu Efes (20.00)

Olimpijakos - Armani (20.00)

Tabela:

1. Žalgiris 7/2

2. Olimpijakos 7/2

3. Anadolu Efes 5/4

4. Kaha Laboral 3/6

5. Armani 3/6

6. Cedevita 2/7

Preporučujemo za Vas