Budućnost Voli slavila u Sofiji, ide dalje u Evrokupu

"Plavi" odigrali fenomenalno drugo poluvrijeme u kome su dozvolili domaćinu da ubaci samo 22 poena
73 pregleda 15 komentar(a)
Dejan Radonjić, KK Budućnost Voli, Foto: Bruno Karadža
Ažurirano: 12.12.2012. 21:34h

Budućnost Voli će igrati u drugoj fazi Evrokupa! Kada je bilo najteže, Podgoričani su pokazali karakter, odigrali najbolji meč u sezoni i deklasirali favorizovani Lukoil u Sofiji.

Po svemu onome što je prikazano u dosadašnjem toku takmičenja, bila bi šteta da je crnogorski šampion završio nastup, a očigledno da su tako razmišljali i igrači crnogorskog šampiona.

Nije im smetalo ni to što su zbog lošeg vremena u glavni grad Bugarske stigli tek u 5 sati ujutru na dan utakmice, dali su sve od sebe, i kako kažu bugarski mediji “smazali su Lukoil”.

Na kraju je pravda zadovoljena, pa će Marko Popović i saigrači imati još najmanje šest evropskih mečeva.

Prvo poluvrijeme je pripalo Bugarima, ali Budućnost Voli je držala priključak, nije dozvoljavala da se domaćin odlijepi.

U drugom poluvremenu - rapsodija Podgoričana. Na parketu je postojao samo gostujući tim, razlika je rasla iz minuta u minut...

Opet je imponovala igra u odbrani izabranika Dejana Radonjića, koji su domaćinu dozvolili da u drugom poluvremenu ubaci svega 22 poena.

Džerald Li je sa 18 poena (10-8 za dva) bio najefikasniji u redovima Budućnost Volija, a dvocifren broj koševa postigli su još Čedomir Vitkovac (12, trojke 3-2, pet skokova) i Vladimir Mihailović (10 poena). Brendon Hit je bio jedini raspoložen za igru u domaćem timu sa 18 poena.

Prva četvrtina donijela je rezultatske preokrete. Prvo su “plavi” poveli 8:5, a domaćin uzvratio serijom 6:0 za 11:8.

Uslijedio je odgovor gostiju, takođe serijom 6:0, i plus tri (14:11), da bi na kraju prve četvrtine bilo 14:14.

Poenima Hita, Lukoil je u 14. minutu poveo 21:17, a tri minuta prije kraja prvog poluvremena, Pavel Marinov je pogodio za plus osam (28:20).

Činilo se tada da su Bugari ušli u pravi ritam, ali, na sreću, do toga nije došlo.

Talentovani Pavlin Ivanov pogodio je trojku sekundu prije kraja druge četvrtine, pa je Budućnost Voli na pauzu od 15 minuta otišla sa minusom od pet poena (33:28).

Do 23. minuta Lukoil je održavao prednost od pet do sedam poena, a tada je uslijedila furiozna igra gostiju.

Li je pogodio koš uz dodatno, na isti način je poentirao i Di Bost, da bi na kraju Vitkovac i Aleksa Popović pogodili trojke za seriju 12:0 i potpuni preokret (39:44).

Od tog momenta, pa do kraja meča Podgoričani su kontrolisali dešavanja na terenu.

Pokušavao je Marin Dokuzovski tajm-autima da trgne svoj tim, ali bez uspjeha.

Budućnost Voli je igrala mirno i nije dozvolila Bugarima ni minimum šansi da naprave preokret.

U posljednja četiri minuta gosti su napravili seriju 16:3 za ubjedljivih 74:55 i veliki uspjeh podmlađenog tima iz Njegoševog parka.

Budiveljnik, Trijumf i Banvit rivali u drugoj fazi

Ukrajinski Budiveljnik, ruski Trijumf (ostvario sve pobjede do sada) i turski Banvit, biće rivali "plavih" u nastavku takmičenja.

Druga faza počinje 9. januara naredne godine, a završava se 20. februara.

Plasman u četvrtfinale izboriće dvije prvoplasirane ekipe.