Poraz Lejkersa, odlični Vučević, povratak Entonija

Reprezentativac Crne Gore Nikola Vučević meč je počeo u startnoj petorki i nedostajao mu je jedan skok do dabl-dabl učinak.
Entoni, Foto: REUTERS
Ažurirano: 10.12.2012. 09:27h

L. A. Lejkersima ove sezone ne ide, u duelu sa Jutom upisalu su 12 poraz, ovog puta u "Stejpls centru".

Kobe Brajant je opet bio na visini zadatka, dao je 34 poena, ali je to bilo premalo da se dobiju sjajni “džezeri”.

Prva zvijezda “jezerdžija” je najbolji strijelca lige sa prosjekom od 28,4 koša po meču, ali je njegov tim od deset utakmica na kojima je on dao 30 ili više poena, dobio samo jednu.

"Ovo je već druga utakmica u kojoj smo protivnicima dozvolili veliki broj poena iz kontranapada. Na svojoj se polovini dobro branimo, ali nismo dobri u branjenju kotri”, rekao je Brajant.

Juta je već u drugoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti, da bi se Lejkersi u trećem kvartalu potpuno vratili i prijetili da naprave preokret.

Međutim, da to toga ne dođe, potrudio se najbolji strijelac u redovim Jute Pol Milsap, koji je pet minuta prije kraja pogodio za plus 15 (108:93) za rutinsku završnicu.

Milsap je na kraju upisao 24 poena I devet skokova, Mo Vilijams je dodao 22 koša, a Al Džeferson 14 uz 11 skokova.

Osim Brajanta, kod domaćina su se istakli Džordan Hil (17), Džodi Miks (16) I Dvajt Hauard sa dabl-dabl učinko 11 koševa, 16 skokova.

Na krilima “rukija” Endrju Nikolsona, koji je devet od 19 poena ubacio u posljednjoj četvrtini, Orlanda je stigao do pobjede u duelu sa Finksom.

Reprezentativac Crne Gore Nikola Vučević meč je počeo u startnoj petorki i nedostajao mu je jedan skok do dabl-dabl učinka.

Upisao je 12 poena, uhvatio devet lopti uz tri asistencije i ukradene loptu.

Najefikasniji kod “magičnih” bio je Džej Džej Ridik sa 20 poena.

U redovima Sansa bolji od ostalih Šenon Braun (15) i Džered Dadli (15).

Ovo je za Finiks bio sedmi uzastopni poraz, a posljednji put u “crnoj seriji” bili su 2004. godine.

Karmelo Entoni se vratio na teren nakon što je zbog povrede propustio dvije utakmice i Denveru, svojoj nekadašnjoj ekipu, ubacio je 34 poena.

Tako su Niksi upisali osmu pobjedu u “Medison Skver Gardenu” i jedina su ekipa koja ima maksimalan učinak pred svojim navijačima.

Tandersi su 12. put ove sezone dali 100 ili više poena i stigli su do osme uzastopne pobjede.

Oklahoma je do slavlja stigla dobrom odbranom u drugom poluvremenu uz 27 poena Kevin Djuranta, 24 Kevina Martina i 21 Rasela Vestbruka.

Dejvid Vest je za Pejserse upisao 21 koš i uhvatio devet lopti.