Budućnost u Kaunasu pokekla u finišu za 11. poraz u gostima

Noris Kol je ubacio 26 poena, Edvin Džekson 12, a debitant Devin Vilijams 10
7145 pregleda 9 komentar(a)
Nemanja Gordić u prvom meču u "Morači"
Ažurirano: 22.02.2019. 19:25h

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su novi, 11. poraz u gostima, izgubili su od Žalgirisa 84:76.

"Plavi", bez reprezentativaca Crne Gore i Bitadzea, igrali su veoma dobro 35 minuta, vodili posljednji put 67:64, a Žalgiris serijom 8:0 preokrenuo i prelomio.

Noris Kol je ubacio 26 poena, Edvin Džekson 12, a debitant Devin Vilijams 10.

Brendon Dejvis je vodio domaći tim sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija, za indeks korisnosti 34.

Četvrta četvrtina

Vokap uz faul, vjerovatno je sve gotovo 80:72.

Ne da se Budućnost, Gordić nakon solo prodora - 76:72.

Trojka Erla Klarka - od table, 72:70, ali Brendon Dejvis ruši sve pred sobom, 74:70.

Bilo je 67:64, serija 8:0 domaćih - 72:67.

Žalgiris u seriji - Ulanovas uz faul, 72:67.

Milaknis za dva, pa Vokap za tri - 69:67.

Sjajni Noris Kol - trojka, 24 poena.

Grigonis sa bacanja - 62:62. Precizan Vilijams - 11/11 ima Budućnost sa penala.

Treća četvrtina

Fantastični Kol sa pet poena donosi dva poena prednosti pred posljednju četvrtinu.

Prvim poenima Kotija Klarka i koš Erla za preokret Budućnosti 56:57.

Asistencija Vestermana za Dejvisa, Kol dugom dvojkom za 16. poen. 56:53

Kol sa sedam poena održava Budućnost u trećoj četvrtini. U listu strijelaca upisali su se i Nikolić i Bel. Sa druge strane, Dejvis sa četiri i Grigonis sa pet predvode Žalgiris. 53:49

Druga četvrtina

Trojka Gordića za samo -3. Serija "plavih" 7:0, za 39:36 na poluvremenu.

Dvocifrenu prednost zakucavanjem donosi Milaknis, Vilijams šestim poenom vraća na -8, a zatim Džekson za 39:33

Nemanja Gordić upisuje prve poene, dva od dva sa slobodnih bacanja, Dejvis polovičan 37:29

Barović prekida seriju polaganjem ispod koša, ali uzvraća Vajt sa poludistance. 36:27

Milaknis prva trojka, a potom zakucavanje Dejvisa za +9.

Ulanovas siguran sa linije penala, Vajt atraktivnim zakucavanjem vodi Žalgiris na +4, tajm aut Repeše. - 29:25.

Džekson 10. poen na meču za novo izjednačenje - 25:25

Koš za košem - Džekson tri, Vilijams dva poena u drugoj četvrtini, kod "zelenih" Dejvis i Grigonis. 25:23.

Prva četvrtina

Noris Kol siguran sa linije slobodnih bacanja, Vokap u posljednjoj sekundi za vođstvo 20:18 poslije prvih 10 minuta.

Nakon duže vremena poeni iz igre, Jankunas za Žalgiris, Džekson donosi izjednačenje prvom trojkom. - 16:16

Poen sa slobodnih za domaće iz četiri pokušaja, sa druge strane Džekson 2/2 - 14:13 na 1:10 do kraja prve četvrtine.

Seriju Žalgirisa od 8:0 prekida Barović, a zatim poenima Erla Klarka "plavi" prilaze na -2 - 13:11.

Vokap poeni uz dodatno bacanje, a zatim Erl Klark za dva i trojka Norisa Kol za vođstvo 7:5.

Meč otvara Vilijams prvim poenima u dresu Budućnosti, na drugoj strani Vajt stoprocentan sa linije bacanja - 2:2

Košarkaši Budućnost Volija gostuju Žalgirisu u Kaunasu u okviru 23. kola Evrolige.

Jasmin Repeša, trener "plavih", večeras u Kaunasu neće moći da računa na braću Šehović, Suada i Seada, te Petra Popovića, dok se iz reprezentacije vratio Filip Barović. Goga Bitadze se još nije oporavio od povrede skočnog zgloba, van terena je još i Nikola Ivanović. Zbog toga će u rosteru biti Milić Starovlah i 15-godišnji Fedor Žugić.

Podgoričani su 14. na tabeli Evrolige sa učinkom od šest pobjeda i 16 poraza, dok litvanski tim zauzima poziciju više sa skorom od osam trijumfa i 14 izgubljenih mečeva.