Duško Bunić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.12.2012. 21:47h

Drugi put za mjesec dana Bilbao se provukao u duelu sa Budućnost Volijem.

“Plavi” su odigrali još jedan sjajan meč protiv favorizovanih Baskijaca, koji su i večeras u “Morači” bili miljenici sreće.

Odlučio je koš Lamona Hamiltona, uz faul Čedomira Vitkovac, 5,1 sekundu prije kraja meča.

Imali su domaći igrači priliku da izjednače, ali su se spetljali u posljednjem napadu.

Nikola Ivanović je bio prinuđen da trojkom pokuša da donese trijumf, ali je njegov šut završio na prvom obruču.

Treba pomenuti i izuzetno čudan sudijski kriterijum.

Arbitri su donijeli nekoliko odluka na štetu domaćina, a jedan od najboljih igrača Budućnost Volija Džerald Li morao je u 11. minutu van teren zbog trećeg faula.

To je natjeralo Podgoričane da promijene način igre, ali su i pored toga igrali sjajno i šteta je što sjajnu partiju nisu krunusali trijumfom protiv ekipe iz najjače lige u Evropi.

Odlično su Podgoričani počeli, poveli su 8:2, a u odbrani izuzetno agresivno.

Međutim, iskusni gosti su se brzo oporavili, Aleks Mumbru je vezao dvije trojke za izjednačenje (10:10).

Duško Bunić je stvarao probleme u reketu rivala i donio je svom timu novu prednosti (16:10).

Finiš prve četvrtine pripao je gostima, koji su sa pet vezanih poena Nikosa Zizisa došli do minimalne prednosti (24:23).

Izlaskom Lija zbog problema sa faulovima, kao i Vitkovca, stvorila se “rupa” u reketu Budućnost Volija.

Bilbao je to znalački koristio i u 16. minutu stigao do maksimalnih 37:28.

Poslije minuta odmora, “plavi” su zaigrali bolje i stigli do izjednačenja, ali su gosti na odmor otišli sa prednošću (43:39).

U trećoj četvrtini Budućnost Voli je bila ta koja je kontrolisala dešavanja na terenu.

Di Bost je pogodio prvu trojku nakon što su saigrači promašili osam šuteva.

To je probudilo i publiku, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednosšću “plavih” od 57:52.

Do dva minuta i 12 sekundi prije kraja meča Podgoričani su održavali prednost.

Tada je Zizis izjednačio. Ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj su oba tima promašila po dva napada.

Strahinja Milošević je 12 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene pogodio oba bacanja za 66:65.

Fotis Kacikaris je zatražio minut odmora, nakon kojeg je Hamilton poentirao za trijumf.

Vitkovac je sa 15 poena i osam skokova bio najbolji u domaćem timu.

Bunić je dodao 14 (šut za dva 6-5), a Ivanović 11.

Zizis i Hamilton su sa po 14 koševa bili najefikasniji kod Bilbaa.