Dabl-dabl Vučevića u novoj pobjedi Orlanda

Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.12.2012. 10:20h

Košarkaši Orlanda zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu u gostima, a Nikoli Vučeviću očigledno prija turneja po zapadnoj obali - crnogorski centar ubacio je 14 poena i uhvatio čak 15 lopti (šest u napadu) u pobjedi "magičnih" protiv Golden Stejta u Kaliforniji (102:94).

Ovo je drugi uzastopni dabl-dabl učinak popularnog Nika, koji je noć ranije imao učinak od 17 poena i 12 skokova na gostovanju Lejkersima u "Stejpls centru".

Vučević je proveo na terenu "Orakl arene" 37 minuta, a sjajnom košgeterskom i skakačkom učinku pridodao je i tri asistencije. Orlando bježi sa dna tabele istočne konferencije, pa nakon 17 mečeva ima skor 7-10.

Glend Dejvis i Eron Aflalo bili su najefikasniji u Orlandu sa po 24 poena.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa su predvođeni Blejkom Grifinom i Krisom Polom savladali u gostima ekipu Jute sa 105:104, što im je treća uzastopna pobjeda u NBA ligi.

Grifin je za gostujući tim ubacio 30 poena i imao 11 skokova, dok je Pol upisao 14 poena, uz devet asistencija, a u posljednjem minute utakmice postigao je odlučujuće poene za pobjedu. U ekipi iz Los Anđelesa istakao se i Džamal Kraford sa 20 poena i četiri asistencije.

Jutu su predvodili bivši igrači Klipersa - Moris Vilijams i Rendi Foje. Vilijams je ubacio 20 poena i imao 12 skokova, a Foje je postigao 19 poena.

Uzbudljiv meč odigran je i u Šarlotu, gdje je domaćin poslije produžetka izgubio od Portlanda sa 118:112.

Najefikasniji igrač utakmice bio je bek Šarlota Ben Gordon s 29 poena. Njegov saigrač Kemba Voker upisao je 22, dok je Bajron Males imao "dabl-dabl" učinak sa 12 poena i isto toliko skokova.

U pobjedničkom timu istakli su se Lamarkus Aldridž (25 poena i 13 skokova) i Demijan Ilard (24 poena i devet asistencija). Zapažen učinak imao je i Nikolas Batum, koji je upisao 17 poena, 13 skokova i sedam asistencija.

U ostalim utakmicama NBA lige igranim noćas Detroit je na svom terenu pobijedio Klivlend sa 89:79, Nju Orleans je takođe kao domaćin savladao Milvoki sa 102:81, Denver je na svom terenuo dobio Toronto sa 113:110, dok je Orlando u gostima nanio poraz Golden Stejtu sa 102:94.