Teodo pobijedio Sutjesku

Košarkaši Teoda pobijedili su večeras u Tivtu nikšićku Sutjesku 62:54, u utakmici sedmog kola Erste Prve crnogorske lige.
Ažurirano: 01.12.2012. 21:02h

Obje ekipe nakon ovog kola imaju isti učinak, po šest pobjeda i poraz.

Već u 5. minutu, Teodo je vodio 17:7 i time pokazao da će uraditi sve da nanese prvi poraz Sutjesci. I uspio je - Tivćani su slavili sa 62:54 i izjednačili se na vrhu tabele sa gostima i Mornarom.

Ubjedljivo najbolji igrači utakmice bili su iskusni centri - 28-godišnji Aleksandar Radulović je upisao 18 poena i 10 skokova, a devet godina stariji Savo Đikanović je imao isti broj koševa i dvije uhvaćene lopte manje.

Isti učinak ima i barski Mornar, koji je večeras pred svojim navijačima savladao Lovćen 74:62.

U starom crnogorskom derbiju mladi košarkaši Mornara pokazali su da su u ovom trenutku kvalitetnija ekipa od poletnog sastava sa Cetinja. Izabranici Dragana Radovića samo u dva navrata (početkom prvog perioda 9:8 i u 17. minutu 32:30) imali su prednost nad ekipom iz Bara.

Mornar je prelomio susret u finišu drugog perioda igre, kada je, nakon pogođene trojke mladog Vasa Milovića sa polovine terena uz zvuk sirene, stigao do serije 13:2 i prednosti na poluvremenu 43:34.

Na krilima nekadašnjeg košarkaša Lovćena i Ibona Nikole Vučurovića, koji je postigao 28 poena (trojke 9-5, za dva 7-4, bacanja 7-5), Ulcinj je protutnjao kroz Rožaje (98:76) i upisao četvrti trijumf.

Pobjede su večeras ostvarili i košarkaši Danilovgrada i Jedinstva.

Danilovgrad je do treće pobjede ove sezone došao protiv ekipe Centra rezultatom 75:56, dok je Jedinstvo u Bijelom Polju trijumfovalo u duelu sa ABS Primorje 70:61 i zabilježilo treću pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Gosti su u finišu prvog perioda došli do šest poena prednosti, a zatim su izabranici Željka Rakočevića zaigrali agresivnije i u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat u svoju korist.

Utakmica je prelomljena početkom četvrte dionice, kada su domaći košarkaši, predvođeni sjajnim Nikolom Koraćem, povećali razliku na deset poena, a zatim mirno susret priveli kraju.

Sutjeska, Mornar i Teodo nakon sedam kola osvojili su po 13 bodova.

Ulcinj i Lovćen imaju po 11, a po bod manje Danilovgrad i Jedinstvo.

Danilovgrad - Centar 75:56

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Savović (Podgorica), Pantović, G. Vojinović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 20:17, 12:15, 17:9, 26:15.

Danilovgrad: Ademović 11, Samardžić 3, Radonjić, Jovanović 6, Kasalica 15, Kočanović, Škara, Skendžić, Krivaćević, Mrdak 23, Zejak 17.

Centar: Mičel 10, Bošković, Radović 2, Šekularac 6, Fisik 7, Femić 4, Rakočević, Korać 6, Zujović, Slavković, Jang 12, Knežević 9.

Ibar - Ulcinj 76:98

Rožaje - SRC „Bandžovo brdo”. Gledalaca: 600. Sudije: Koljenšić, Radulović (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje). Rezultat po četvrtinama: 16:18, 25:27, 19:27, 16:26.

Ibar: Roberson 19, Felić 4, Košuta 10, Perović 8, Čuljković, Hadžibegović, Nurković 3, A. Kalić 7, Grubović 19, D. Kalić, Zejnilović, Numanović 6.

Ulcinj: Latković 1, Taflaj 2, Markašević 2, Simonović 21, Kovač, Osmajić 2, Unkašević, Đoković 5, Vučurović 28, Klikovac 2, Jovanović 18, Milošević 17.

Teodo - Sutjeska 62:54

Tivat - Dvorana „Župa”. Gledalaca: 700. Sudije: Šutulović, Šundić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 22:14, 15:13, 12:15, 13:12.

Teodo: Fatić 2, Tepavčević 7, Koljević, Radulović 18, Bošković, Subotić 5, P. Crepulja, Džonson 1, Kunjić 11, Perović, Đikanović 18, Lučić, A. Crepulja, Mijović.

Sutjeska: Pavlićević 14, Zarubica, Pejović 5, Kovač, Grabovica 4, Đurović, Ćalić 3, Vujošević 8, Perović 4, Kuveljić, Žižić 8, Đurković 8.

Mornar – Lovćen 74:62

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 300. Sudije: Dragojević (Podgorica), Janjušević (Nikšić), Lakićević (Budva). Rezultat po četvrtinama: 23:19, 20:15, 9:7, 22:21.

Mornar: Popović, Đurišić 7, Pajović 7, Milović 6, Ivanović 8, Miković 8, Radosavljević 5, Sekulović 4, Rondović 9, Pavić 9, Skurdauskas 10, Pavićević 1.

Lovćen: Stojanović 6, Borilović 7, Latković, Milošević 8, Bilić 5, Vrbica 10, Popović 5, Nicaj 19, Milić 5, M. Latković 4, Sjekloća, Zuber.

Jedinstvo – ABS Primorje 70:61

Bijelo Polje – Dvorana “Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Jokić (Podgorica), Kićović (Bar), Kostić (Ulcinj). Rezultat po četvrtinama: 12:18, 23:12, 15:17, 20:14.

Jedinstvo: Kovačević, Mušović, Korać 32, Drašković 11, Krgović 5, Omerović 5, Babača 9, Rakočević, Halilović, Stojković 4, Furundžić, Munić 4.

ABS Primorje: Ratković 19, Dabović, Popović 7, D. Arapović, Savić 2, Spajić, S. Arapović 11, Kovačević 2, Bulatović, Baćović 7, Radak 13, Roganović.