Budućnost ponovo bolja od Šarlroa

4 komentar(a)
Ažurirano: 28.11.2012. 19:59h

Drugi put u osam dana košarkaši Budućnost Volija savladali su Šarlrou i odškrinuli vrata drugog kruga Evrokupa.

Za dalji tok takmičenja, Podgoričanima je potrebna pobjeda u posljednja dva meča.

Ukoliko Lukoil izgubi od Šarlroe u narednom kolu, crnogorski šampion će i na startu 2013. godine igrati u Evropi.

Za razliku od duela u Belgiji, sada su “plavi” do slavlja došli znatno teže, a sredinom posljednje četvrtine činilo se da će završnica biti rutinska.

Naime, izabranici Dejana Radonjića imali su 11 poena prednosti (53:42) i umjesto mirnog finiša uslijedila je blokada u igri.

Iskusni Belgijanci su to iskoristili i 59 sekundi prije kraja prišli na 53:51.

Nakon minuta odmora domaćeg trenera, do tada neprimjetni Aleksa Popović je 36 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene pogodio trojku za 56:51, a tačku na pobjedu stavio je Čedomir Vitkovac sa linije penala 15 sekundi kasnije.

Vidjelo se na startu da će Budućnost Voli imati problema da dođe do slavlja.

Šarlroa je u 2. minutu povela 7:1, a tada je na scenu stupio Di Bost.

Odigrao je furiozna dva minuta, ubacio je tri vezane trojke za rezultatski preokret (10:7).

Međutim, gosti su odgovorili dobrom igrom u reketu, pa su do kraja prve dionice uspjeli da vrate prednost (20:23).

Novom trojkom Bost je napravio preokret, a sa četiri vezana poena Džeralda Lija, “plavi” su otišli na 33:28.

Gosti su pokušavali da opet vrate vođstvo, ali su domaći igrači na odmor otišli sa minimalnom prednošću (35:34).

Do sredine treće četvrtine igralo se koš za koš, da bi stvari u svoje ruke uzeo Milan Milošević.

Vezao je osam poena (dvije trojke), Duško Bunić je pogodio jedno bacanje za seriju domaćina 9:0 i dvocifrenu prednost pred posljednju četvrtinu (51:41).

Dosta promašaja obilježili su početak četvrte četvrtine.

Više od četiri minuta Budućnost Voli nije nalazila put do koša rivala, a ruku na srce ni Belgijanci nisu bili bolji - dali su samo jedan koš sa linije penala.

Crne minute prekinuo je efektnim zakucavanjem Vladimir Mihailović za 53:42 u 35. minutu.

Đovani Boci je zatražio minut odmora, nakon čega su njegovi igrači zaigrali mnogo bolje.

Napravili su seriju 9:0 i 59 sekundi prije kraja prišli na 53:51 i najavili uzbudljiv finiš.

Međutim, Aleksa Popović i Vitkovac im nisu dozvolili da dođu do prvog trijumfa ove sezone.

Bost je meč završio s a16 poena (trojke 6-4), a dvocifren je još bio Li (12 koševa, osam skokova). U redovima gostiju najbolji su bili Fontent (19) i Nikola Janković (10).