San Antonio osvojio Toronto, skor u gostima 7:1

Još jedna veteranska ekipa je pokazala da joj odgovaraju produžeci - Boston je nakon 53 minuta igre slavio u Orlandu (116:110). Nikola Vučević je postigao šest poena
Toni Parker, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.11.2012. 03:43h

Najgori gost u NBA ligi je opet rastužio domaće navijače - nakon dva produžetka, San Antonio je u Kanadi savladao Toronto sa 111:106 i stigao do skora 7:1 na strani.

„Reptorsi” su dva puta spriječili već viđeni poraz, ali u drugom petominutnom dodatku nisu imali šanse, jer je Toni Parker bio nezaustavljiv.

„On je naš igrač za završnice. Molimo ga da uzima posljednje šuteve, jer to radi najbolje od svih nas”, hvalio je Tim Dankan svog plejmejkera.

Francuski as je predvodio „sparse” sa 32 poena, šest manje je imao Dankan.

Demar Derozan, koji je izborio drugi produžetak 0,9 sekundi prije kraja, bio je najbolji igrač domaćih sa 29 koševa, a mladi Litvanac Jonas Valančunas je dodao 22.

Potpuno je podbacio Andrea Barnjani - prvi pik sa drafta 2006. je upisao četiri pogotka, uz šut iz igre 19-2!

„Nisam htio da ga izvučem iz igre. Andrea je naš čovjek i moramo da ga podržimo”, rekao je trener Dvejn Kejsi.

Veliki trio Kelta je bio na nivou: Kevin Garnet je upisao 24 koša i 10 skokova, Pol Pirs je imao poen manje, a Ražonu Rondu je jedna uhvaćena lopta falila za tripl-dabl (15 pogodaka, 16 dodavanja).

Nikola Vučević je igrao nepunih 17 minuta i upisao šest pogodaka (šut iz igre 4-3), tri skoka, blokadu, dodatu, ukradenu i izgubljenu loptu.

Orlando - Boston 110:116 - poslije produžetkaRedik 21 p, Nelson 20 p, Vučević 6 p, 3 sk, 1 as, 1 ul, 1 bl, 1 il - Garnet 24 p, 10 sk, Rondo 15 p, 16 as, 9 sk

Njujork - Detroit 121:100Entoni 29 p, Smit 15 p, 10 sk, Felton 14 p, 10 as - Najt 21 p

Toronto - San Antonio 106:111 - poslije dva produžetkaDerozan 29 p, Dejvis 15 p, 14 sk - Parker 32 p, Dankan 26 p

Bruklin - Portland 98:85Džonson 21 p, Vilijams 15 p, 12 as, Hamfris 14 p, 10 sk - Metjuz 20 p, Hikson 19 p, 12 sk

Filadelfija - Finiks 104:101Holidej 33 p, 13 as - Bizli 21 p

Denver - Nju Orleans 102:84Igudala 23 p, Farid 14 p, 12 sk - Roberts 17 p