Prva pobjeda ABS Primorja

Prvu ovogodišnju pobjedu košarkaši ABS Primorja su ostvarili protiv Danilovgrada (78:71) i do nje došli praktično u posljednjoj četvrtini
Ažurirano: 25.11.2012. 22:34h

Prvu ovogodišnju pobjedu košarkaši ABS Primorja su ostvarili protiv Danilovgrada (78:71) i do nje došli praktično u posljednjoj četvrtini kada su prvi put na meču uspjeli da naprave prednost veću od dva poena (72:68) i u penal završnici savladaju ekipu Danilovgrada.

A utakmica je u prvim minutima bila prilično izjednačena, da bi gosti pred kraj prve četvrtine stekli blagu prednost koju su povećavali u drugoj četvrtini.

U tom periodu igre, Danilovgrad je napravio i najveću razliku na meču od 15 poena (32:17), ali su Novljani serijom19:6 uspjeli da do kraja poluvremena sustignu goste, pa se na veliki odmor otišlo sa samo dva poena prednosti za Danilovgrad.

I treća četvrtina je protekla po sličnom scenariju kao prethodne dvije - do polovine perioda rezultatska izjednačenost, a do isteka 30. minuta Danilovgrad uspijeva da stekne prednost od devet poena (49:58). Č

uvali su tu prednost gosti do polovine posljednje četvrtine, ali su Novljani, prije svega zahvaljujući svojim plejmejkerima Stefanu Arapoviću i Bojanu Ratkoviću, preokrenuli rezultat i zabilježili prve bodove u ovogodišnjem izdanju ERSTE lige.

ABS Primorje - Danilovgrad 78:71

Herceg Novi – Dvorana Sportskog centra Igalo. Gledalaca: 50. Sudije: Savović, Radulović, Kajević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 13:21, 23:17, 13:20, 29:13.

ABS Primorje: Ratković 20, Dabović, Bulatović, D. Arapović, Savić 6, Spajić, S. Arapović 24, Kovačević 5, Jakovljević 3, Baćović 11, Radak 9, Roganović

Danilovgrad: Ademović 17, Samardžić 2, Radonjić, Jovanović 8, Kasalica 13, Kočanović, Škara 8, Skendžić 6, Zejak 13, Mrdak 2, Krivaćević 2, Radunović.