Prvi trijumf Mornara

Tek nakon šestog kola Balkanske lige, košarkaši Mornara uspjeli su da stignu do prvog trijumfa, savladavši Kumanovo 92:71.
Ažurirano: 20.11.2012. 21:15h

Barani su meč protiv upornih gostiju prelomili tek u samom finišu trećeg perioda, kada su nakon čak deset uzastopnih poena kapitena Miroslava Damjanovića uspjeli da stignu do plus 11 (62:51).

Prvi dio igre protekao je u igri poen za poen, a domaći sastav u prvom poluvremenu praktično da nije imao rješenje u reketu za odličnog Uroša Lukovića koji je za 20 minuta uspio da ubaci čak 19 poena.

Domaćin je imao dobar šut za dva poena od 67 odsto, iako je prednost gostiju bila vidljiva u skoku, naročito ofanzivnom gdje su Makedonci imali 15 uhvaćenih lopti, naspram sedam Barana.

"Znali smo da vrijeme radi za našu mladu ekipu i da dobra igra mora doći sama po sebi. Žao mi je što smo bili stegnuti u prvom poluvremenu, ali smo u drugom dijelu odigrali onako kako se od nas očekuje. Brzo i poletno i samim tim stigla je i konačna, ubjedljiva razlika", rekao je trener Mornara, Mihailo Pavićević.

Mornar - Kumanovo 92:71 (22:19, 21:21, 24:17, 25:14)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 300. Sudije: Jokić (Crna Gora), Hordov (Hrvatska), Milićević (BiH).

Mornar: Damjanović 19, Đurišić 5, Pajović 8, Milović, Popović, Miković 3, Radosavljević 12, Sekulović 8, Rondović 8, Pavić 21, Paskurdauskas 8, Pavićević.

Kumanovo: Dinčevski 2, Janeski 17, Kostoski 5, Luković 22, Georgijevski 1, Mladenović 11, Petrovski, Stanimirović 2, Mikić 5, Golubović 6, Manević, Vilarov.