Kraj serije Memfisa, 13 skokova Vučevića u porazu Orlanda

Orlando, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.11.2012. 09:44h

Košarkaši Denvera prekinuli su seriju Memfisa koja je trajala osam pobjeda, a počela je nakon poraza u prvom meču sezone.

"Grizliji" su prvi put ove sezone izgubili u svom "Fedeks forumu", a samo dva minuta prije kraja činilo se da će se pobjedniča serija nastaviti na devet trijfa.

Memfis je, naime, vodio sa 92:88, kada su počeli promašaji. Devner je do kraja meča napravio seriju od 9:0 za konačnih 97:92.

Od pomenutih devet, Italijan Danilo Galinari je ubacio šest koševa, a utakmicu je završio s 26 poena. Mekgi je dodao 15 koševa, dok je Rudi Gej bio najefikasniji kod domaćih sa 22 poena.

Vašington je izgubio od Indijane sa 89:96 i time došao do devetog uzastopnog poraza od početka sezone. Ovo je najslabiji start "čarobnjaka" u istoriji kluba!

Dejvid Vest postigao je 30 poena za Indijanu, od čega13 u posljednjoj četvrtini, dok je Roj Hibert postigao 20 poena i zabilježio 12 skokova.

Vašington je jedini tim u NBA ligi bez pobjede. Ova ekipa je loše počela i prošlu sezonu kada je izgubila prvih osam utakmica.

U poraženom timu Bredli Bul postigao je 18 poena, 17 u drugom poluvremenu, dok je Džordan Kraford postigao 11 poena.

I Orlando je nastavio lošu seriju. Ekipa sa Floride je na gostovanju Atlanti doživjela sedmi poraz u 10 odigranih utakmica.

Crnogorski centar Nikola Vučević je na parketu "Filips arene" proveo 26 minuta i za to vrijeme ubacio pet poena i uhvatio čak 13 lopti, najviše na utakmici. Vučević je imao i dvije asistencije.

Rezultati:

Vašington - Indijana 89:96 (Bil 18p - Vest 30p, Hibert 20p, 12sk)

Atlanta - Orlando 81:72 (Hroford 15p, Vilijams 14p - Vučević 5p, 13 sk, Dejvis 11p)

Memfis - Denver 92:97 (Gey 22p - Galinari 26p, Mekgi 15p)

Dalas - Golden Stejt 101:105 produžetak (Majo 27p, Kaman 18p, 17sk - Kari 31p, 9as, Barns 20p, 12sk)

San Antonio - LA Klipers 87:92 (Dankan 20p, 14sk - Pol 19p, Grifin 16p, 12sk)

Juta - Hjuston 102:91 (Heyvord 15p, Džeferson 14p, 16sk - Peterson 19p)

Šarlot - Milvoki 102:98 (Sešns 23p, Mulens 19p - Elis 31p)