Pobjede Sutjeske i Danilovgrada

Sutjeska je seriju od četiri pobjede u prvenstvu nastavila protiv Ulcinja, i to u gostima
50 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 10.11.2012. 20:20h

Sutjeska i Danilovgrad opravdali su uloge favorita u prvim utakmicama 4. kola Erste košarkaške lige.

Sutjeska je seriju od četiri pobjede nastavila protiv Ulcinja, i to u gostima.

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, gosti su u drugoj pojačali tempo i već na poluvremenu stekli velikih 11 poena prednosti. Ulcinjani do kraja meča nijednom nijesu uspjeli da spuste minus ispod deset poena.

Predvođeni sjajnim centrom Filipom Patkovićem, Danilovgrađani su zabilježili sigurnu pobjedu protiv Ibra pred domaćom publikom.

Uz Patkovića, u domaćem taboru najviše su se istakli još Jovanović i Mrdak, dok je u Ibru najefikasniji bio veteran Košuta.

Ulcinj - Sutjeska 63:77 (19:18, 11:23, 15:17, 18:19)

Ulcinj - Dvorana: Gimnazije. Gledalaca: oko 600. Sudije: Šutulović, Koljenšić (Podgorica) i Kaluđerović (Nikšić).

Ulcinj: Latković 9, Taflaj, Markašević, Simonović 2, Kovač 4, Osmajić 3, Unkašević 4, Đoković 2, Koprivica, Klikovac, Jovanović 20, Milošević 19.

Sutjeska: Pavlićević 14, Zarubica, Pejović 6, Kovač, Lon¬čar 2, Đurović 3, Ćalić 11, Vujošević 10, Perović, Kuveljić 14, Žižić 9, Đurković 8.

Danilovgrad - Ibar 91:78 (20:21, 26:17, 23:21, 22:19)

Danilovgrad - Hala sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Ognjen Jokić, Radoš Savović, Zoran Radulović (svi iz Podgorice). Rezultat po četvrtinama: 20:21, 26:17, 23:21, 22:19.

Danilovgrad: Ademović 14, Radunović, Radonjić, Jovanović 20, Đerković, Kasalica 4, Samardžić, Škara 15, Skendžić, Krivačević, Mrdak 15, Patković 23.

Ibar: Robertson 10, Felić 4, Košuta 22, A. Kalić 8, Čuljković, Hadžibegović, Nurković, Perović 11, Grubović 21, E. Kalić, Zejnilović, Numanović 2.