Partizan poražen od Brosea, Žalgiris slavio u Istanbulu

Tako je ekipa Duška Vujoševića ispala iz trke za Top 16, jer ima skor 0-5. “Crno-bijeli” su vodili tokom većeg dijela susreta, nepuna tri minuta prije kraja imali su plus šest (70:64)
50 pregleda 0 komentar(a)
Duško Vujošević, Foto: NLB LIGA
Ažurirano: 09.11.2012. 22:21h

Žalgiris se ove sezone ne šali. Litvanski šampion je nastavio sa sjajnim igrama u Evroligi, a ovog puta slavio je u Istanbulu protiv Anadolu Efesa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, da bi u nastvaku Žalgiris pojačao ritam, odlijepio se i meč mirno priveo kraju.

Blistao je hrvatski reprezentativac Marko Popović, koji je ubacio 21 poena uz šut za tri 10-7. Darden Tremel je dodao 16, a Darijuš Lavrinović 15 koševa.

Semih Erden (20) i Džordan Farmar (13) bili su jedini rasploženi u domaćem timu. Saša Vujačić je dao svega četiri poena uz loš šut iz igre (6-1).

Partizan je poražen u “Pioniru” od Brose basketsa.

Tako je ekipa Duška Vujoševića ispala iz trke za Top 16, jer ima skor 0-5.

“Crno-bijeli” su vodili tokom većeg dijela susreta, nepuna tri minuta prije kraja imali su plus šest (70:64).

Tada je, međutim, stvari u svoje ruke uzeo Anton Gavel. Vezao je šest poena i donio izjednačenje, a tačku na trijumf gostiju stavili su Šarod Ford zakucavanjem i Boštjan Nahbar sa linije penala.

Vladimir Lučič I Đorđe Gagić su imali isti učinak sa po 17 poena i sedam skokova, dok se kod Njemaca istakali Nahbar (19) I Kejsi Džekobs (18).

Kaha laboral je kao favorit ušla u duelu sa Cedevitom, ali to nije opravdala na terenu.

Ekipa Božidara Maljkovića je nakon izjednačene prve četvrtine zaigrala bolje i pitanje pobjednika riješila na kraju treće četvrtine kada je semafor pokazivao 58:46.

Miro Bilan (16), Brejsi Rajt (14), Predrag Šuput (12) i Mikael Želabal (11) vodili su zagrebački tim do slavlja.

Fernaando San Emeterio je bio najefikasniji u redovima Španaca (15).

Real Madrid je prema očekivanjima slavio u Ljubljani.

Španski vicešampion je od starta meča kontrolisao dešavanja na terenu i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Rudi Fernandez (18), Felipe Rejes (16, sedam skokova) i Džejsi Kerol (14) su vodili goste do trijumfa.

Dilan Pejdž je bio najefikasniji akter meča (22 koša), ali je to bilo premalo da njegov tim izbjegne poraz.

Fenomenalnom posljednjom četvrtinom, koju je dobio 21:9, Himki je stigao do dva boda u duelu sa Panatinaikosom u Atini.

Hrvatski tandem Zoran Planinić (18) I Krešmir Lončar (14, osam skokova) bio je najzaslužniji za slavlje Rusa.

Grupa A: Panatinaikos – Himki 67:79 (23:17, 18:21, 17:20, 9:21), Olimpija - Real Madrid 76:89 (18:21, 17:25, 22:22, 19:21). Četvrtak: Kantu - Fenerbahče 82:58.

Tabela: Real 9, Himki, Fenerbahče 8, Panatinaikos, Kantu 7, Olimpija 6.

Grupa B: Prokom - Montepaski 66:101 (22:21, 13:21, 12:37, 19:22). Četvrtak: Šalon - Unikaha 78:88, Alba - Makabi 76:78.

Tabela: Makabi 10, Unikaha 9, Montepaski, Alba 7, Prokom, Šalon 6.

Grupa C: Cedevita - Kaha laboral 76:69 (24:24, 15:10, 19:12, 18:23), Anadolu Efes - Žalgiris 64:77 (23:25, 14:12, 14:23, 13:17). Četvrtak: Emporio Armani - Olimpijakos 71:84.

Tabela: Žalgiris 10, Anadolu Efes, Olimpijakos 8, Emporio Armani 7, Cedevita, Kaha laboral 6.

Grupa D: Partizan - Brose baskets 72:77 (16:16, 25:17, 21:22, 10:22). Četvrtak: CSKA - Barselona 60:81, Lijetuvos ritas - Bešiktaš 67:73.

Tabela: Barselona 10, CSKA Moskva 9, Bešiktaš 8, Brose baskets 7, Lietuvos ritas 6, Partizan 5.